Drzwi w skandynawskiej odsłonie

Poszukujesz modnych drzwi wewnętrznych? Wyjątkowe aranżacje znajdziesz w designerskich kawiarenkach, klubach i wnętrzach. Jaki trend daje się łatwo zauważyć? Skandynawski! Jasne barwy, dużo światła i natura – to elementy, które cechują styl północnych sąsiadów. Zobacz, jak dobór odpowiednich skrzydeł pomoże osiągnąć podobny efekt w Twoim mieszkaniu.

drzwi

fot. drzwi

Zobacz również: Zmywarki do domu

Natura nigdy się nie znudzi. Wspierana przez rosnący w siłę ekologiczny trend w designie stanowi odpowiedni fundament rozwoju dla każdego pomysłu aranżacyjnego. Warto otoczyć się nią w tych miejscach, z którymi najczęściej mamy styczność w domu. Skandynawowie lubią, gdy pod stopami słychać skrzypienie desek podłogowych lub gdy w pokoju unosi się zapach drewnianych mebli. To właśnie najwyższej jakości odmiany dębu czy orzecha zainspirowały producenta drzwi marki Interdoor. Modele drewnianych drzwi Płaskie di moda w kolorze dąb burlington czy orzech silver idealnie wpisują się w skandynawskie klimaty. Ich stabilna konstrukcja z płyty MDF i drewnianych ramiaków, pokryta drewnopodobną okleiną imitującą naturalne usłojenie, uszlachetnia i ociepla wnętrze. Producent posiada w swojej ofercie także naturalne forniry, takie jak dąb czy dąb griza, dla tych, którzy chcieliby być jeszcze bliżej natury.

Komfort światła
Spragnieni światła Skandynawowie dbają o to, aby pomimo nieprzychylnych warunków klimatycznych, wnętrza w których przebywają sprawiały wrażenie jasnych i przestronnych. Podstawę stanowią duże okna, które umożliwiają naturalne rozświetlenie pomieszczeń promieniami słonecznymi. Istotny jest również dobór odpowiedniej kolorystyki materiałów wykończeniowych. Skrzydła Interdoor cechują się feerią barw surowego drewna, odpowiadając potrzebom stylu skandynawskiego. Jasno-miodowe, beżowe lub szare, do wyboru, w zależności od wizji i pragnień. Modele dostępne są także z przeszkleniem, dzięki któremu światło rozpraszane jest między pomieszczeniami.

Wyróżnieni stylem
Szwecja, Dania czy Norwegia to kraje słynące z wyjątkowego designu. Najczęściej minimalistyczne i eleganckie przestrzenie odróżniają się od surowych, modernistycznych wnętrz, przytulnymi i praktycznymi wykończeniami. Jednak coraz częściej stosowane są kontrastowe połączenia naturalnych materiałów z betonem, cegłą czy metalem. Podążając za modnym trendami Interdoor proponuje elegancki model klamki Minimal Line portugalskiej marki Tupai. Od dostępnych na rynku rozwiązań, wyróżnia ją okrągły szyld prawie zlicowany z powierzchnią drzwi, który odstaje od niej jedynie na 1,5 lub 5 mm.
Klamki te, dostępne są w kolorach chromu szczotkowanego lub błyszczącego, niklu szczotkowanego lub tytanu. Doskonale komponują się z drewnianymi skrzydłami drzwi. W tym przypadku, tradycyjny zamek z języczkiem został zastąpiony magnetycznym. Dzięki temu, osiągamy połączenie ekskluzywnej masywności drzwi i cichego ich zamykania.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)