Drzwi – wizytówka każdego domu

Drzwi wewnętrzne

fot. Drzwi wewnętrzne

Gwarantują prywatność, dzielą mieszkanie i potrafią także tłumić hałas. Decydują się na drzwi wewnętrzne, warto kierować się nie tylko ich ważną funkcjonalnością, ale także ważną funkcjonalnością. W końcu drzwi stanowią wizytówkę naszego domu.

Przeczytaj również: Drzwi na wysoki połysk

Na pierwszy rzut oka – kolor
Jasne beże, subtelne brązy, które dawały przyjemny efekt estetyki i porządku, odpowiednio połączone z innymi odcieniami potrafią nadać domowemu wnętrzu dynamizmu i świeżości. Starając się nadążać za zmieniającą się modą pamiętajmy, że te kolory w dalszym ciągu nie ulegają nowym trendom i cieszą się niezmienną popularnością. – Jasne skrzydła dają wrażenie otwartości i luksusu rozjaśniając przy tym pomieszczenie – zaznacza Agata Kozyr z firmy Remix, polskiego producenta sosnowych drzwi wewnętrznych – Ponadto, śmiało możemy je zastosować zarówno w dużych jak i małych pomieszczeniach, również w otoczeniu ścian o intensywnej kolorystyce.

Drewno – sosnowe, sękate, przeszklone

Drzwi wewnętrzny

fot. Drzwi wewnętrzny

Można powiedzieć, że królem parkietu (a w tym przypadku również drzwi) wciąż pozostaje drewno. Bardzo chętnie korzystają z nich dekoratorzy w przeróżnych aranżacjach wnętrz, tworzonych w poważnym, eleganckim jak również luźniejszym stylu. Użycie drewna do produkcji drzwi wewnętrznych to także sposób na niebanalny efekt wizualny. Można wybrać modele surowe, z sękami lub bez. Urozmaicenie stanowią przeszklenia, które są w szczególności polecane do ciemniejszych wnętrz. Alternatywą jest także możliwość samodzielnego wykończenia skrzydła w wybranym kolorze, przy zachowaniu naturalnej struktury materiału. Mając także na względzie ochronę środowiska, warto zorientować się, czy producent, z oferty którego wybierzemy drewniane drzwi, posiada certyfikat FSC. – Każda z profesjonalnych firm, powinna dbać o racjonalną i odnawialną gospodarkę leśną na całym świecie, a taki certyfikat oznacza, że drewno pochodzi z lasów specjalnie dobieranych i zarządzanych zgodnie z dobrem przyrody i chronionej na jego terenie fauny i flory – podkreśla Agata Kozyr z Remix.

Jakie drzwi do jakiego pomieszczenia?
Wybierając odcień drzwi, warto zastanowić się nad efektem aranżacyjnym, jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli domownicy są zwolennikami tradycji i klasycznych wnętrz z pewnością wybiorą naturalne drewno, ecru lub pudrowy róż. Z kolei tonacje takie jak biel, brąz doskonale sprawdza się we wnętrzu minimalistycznym, pozbawionym zbędnych dekoracji i bogatych zdobień. Natomiast w nowoczesnych wnętrzach można znaleźć czerwień, niebieski, oliwkowy oraz czarny. W każdym momencie możemy też odświeżyć wygląd mieszkania, zastępując dawny kolor nowym, zgodnym z naszą aktualną wizją. – Do samodzielnego barwienia drewnianych drzwi nie potrzeba doświadczenia ani specjalnych umiejętności – wystarczy papier ścierny, bejca, a pędzel sam poprowadzi naszą rękę – żartuje Agata Kozyr.

Przeczytaj również: Jak wyhodować kiełki?

Aby nasze wybrane drzwi wewnętrzne, stały się wyraźnym i stylowym akcentem, ich wygląd musi współgrać z wyglądem wnętrza. Warto kierować się odcieniem i stylem, w jakim wybraliśmy podłogi, okna, a także meble. Pamiętajmy także, że zbyt wiele rodzajów materiałów w jednym pomieszczeniu niekoniecznie wygląda korzystnie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)