Dulux – paleta kolorów 2013

Trendy kolorystyczne wnętrz zmieniają się tak często jak trendy modowe. Nic więc dziwnego w tym, że w każdym sezonie wiodący producenci farb promują nowe palety kolorów i ich zestawienia. Poszukując modnej barwy do wnętrza, warto zapoznać się z aktualnymi inspiracjami oraz aranżacjami kolorystycznymi. Jakie zmiany w kolorze na rok 2013 proponuje Dulux?

Farby Dulux – paleta kolorów na rok 2013
Kolory świata modne w 2012 roku zastąpiła tegoroczna paleta barw "Colour Futures 2013", którą idealnie opisują cechy takie jak elegancja i dojrzałość. Proponowane przez markę Dulux połączenia są żywe, a zarazem wyrafinowane, kojące i pełne indywidualizmu. Wśród modnych odcieni, uporządkowanych w pięć kluczowych trendów, znajdziemy przydymioną czerń, przykurzone pastele, a także bardzo żywe, jaskrawe i fluorescencyjne odcienie inspirowane latami 50.

"Zbiorowa pasja"
Tą kompozycję kolorystyczną, złożoną z czternastu kolorów, charakteryzuje wyjątkowa energia. Wszystkie odcienie perfekcyjnie do siebie pasują w dowolnym zestawieniu. Fluorescencyjne odcienie są bardzo żywe i intrygujące. Doskonale zaprezentują się w minimalistycznej lub futurystycznej aranżacji w połączeniu z kredową bielą lub ciepłymi szarościami.

kuchnia

fot. kuchnia

"Wyłączenie"
Paleta "Wyłączenie" to zestawienie szesnastu kolorów idealnych do aranżacji w stylu minimalistycznym o charakterze ascetycznym – pozbawionych wszelkich zbędnych elementów wyposażenia i dekoracji. Taki wystrój sprzyja skupieniu, wyciszeniu i relaksowi. Odcienie przykurzonej czerni, szarości, brązów i grafitu przywodzą na myśl przysypany śniegiem krajobraz, delikatne mgiełki unoszące się nad ziemią przed świtem, zmysłowe głębiny i rozgwieżdżone, letnie noce.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

"Sztuka zrozumienia"
"Sztuka zrozumienia" to optymistyczna kolekcja szesnastu kolorów. Barwy przywodzą na myśl słodkie desery. W połączeniu z barwami neutralnymi powstaje ciekawa kompozycja z przymrużeniem oka. Farby z tej kolekcji sprawdzą się w wystroju wnętrz urządzonych dowolnym stylu.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

"Domowa fabryka"
Kolekcja "Domowa fabryka" została zainspirowana barwami natury i ideą domu jako fabryki do mieszkania. Na bazie kolorów, które widujemy na co dzień, powstała kompozycja szesnastu barw. Wśród nich znajdziemy odcień letnich jagód, jeansu, wypalonej gliny, butelkowej zieleni, groszku, oranżu i soku z marchwi.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

"Wizualne ukojenie"
Paleta "Wizualne ukojenie" została zainspirowana kwitnącymi ogrodami i impresjonistycznymi obrazami. Wśród piętnastu unikalnych kolorów znajdziemy brudny róż, kwiatowy róż, płócienną szarość, a także zmysłowe fiolety. Każdy ciepły kolor Dulux z tej kompozycji doskonale nadaje się do aranżacji o romantycznym charakterze, wnętrz w stylu vintage i klasycznym.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)