Duży prysznic z płaszczyzną do stania w poziomie podłogi

łazienka

fot. łazienka

Dzięki swojej eleganckiej i ponadczasowej formie, brodziki Superplan XXL są w pełni dopasowane do współczesnych sposobów aranżacji pryszniców w salonach kąpielowych. Firma Kaldewei poszerza w 2009 roku swoją ofertę o 13 nowych modeli brodzików w rozmiarze XXL w zakresie wymiarów od 130 x 90 do 180 x 100 centymetrów.

Przeczytaj również: Aranżacje sufitów podwieszanych

Brodziki do montażu w płaszczyźnie podłogi są, np. w porównaniu z płytkowymi aranżacjami pryszniców z tzw. odpływem liniowym, znacznie wygodniejsze w użytkowaniu i łatwiejsze w montażu. Duży wybór kolorystyczny takich brodzików nie zmusza przy tym do żadnych kompromisów estetycznych.

Brodziki Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm posiadają pewne specjalne cechy, których nie znajdziemy w przypadku wyposażenia prysznica w elementy wykonane z innych materiałów. Można je zamawiać ze specjalną, łatwą do utrzymania w czystości powierzchnią uszlachetnioną z tzw. efektem perlistym oraz w wersji antypoślizgowej Antislip.

Natrysk bez barier dla osób w różnym wieku

łazienka

fot. łazienka

Nowy brodzik Superplan XXL to odpowiedź firmy Kaldewei na współczesną tendencję do aranżacji łazienek z natryskiem o dużych rozmiarach wyposażonym w brodzik montowany w płaszczyźnie podłogi. Jego uniwersalne wzornictwo zapewnia przyjemność kąpieli pod prysznicem dla osób w każdym wieku: rodzinie z dziećmi, osobom samotnym czy ludziom w sile wieku. Superplan XXL spełnia najwyższe wymagania wzornicze i łączy estetykę z wymiarami zapewniającymi użytkownikowi nieograniczoną swobodą ruchów.

Jednocześnie brodziki w rozmiarach XXL nadają się nie tylko do aranżacji komfortowych, obszernych pokoi łazienkowych. Dzięki połączeniu w jednej płaszczyźnie z otaczającym pomieszczeniem, pozwalają na optyczne powiększenie także małych łazienek i są, za sprawą płynnego przejścia podłogi wyłożonej glazurą w płaszczyznę brodzika, bardzo eleganckie. Bezprogowa zabudowa gwarantuje nie tylko łatwe wejście i wyjście, lecz zapewnia to, że, w razie potrzeby, na powierzchnię brodzika można wjechać nawet wózkiem inwalidzkim.
Stal emaliowana bardziej praktyczna niż płytkowe aranżacje pryszniców

Obok estetyki i komfortu ważnym aspektem branym dzisiaj pod uwagę przy wyposażaniu łazienki powinna być łatwość utrzymania w czystości zamontowanych w niej urządzeń. Czysta i lśniąca powierzchnia urządzeń łazienkowych sprawia, że kąpiel lub prysznic przynosi nam zadowolenie i stan psychologicznego odprężenia. Taki komfort zapewniają płaskie brodziki prysznicowe Kaldewei Superplan XXL wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm – orzekli specjaliści z instytutu TÜV Produkt und Umwelt GmbH. Płaskie brodziki Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm są zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości niż urządzenia wykonane z innych materiałów oraz kafelkowe aranżacje pryszniców z tzw. odpływem liniowym – napisali w swoim raporcie z testów.

armatura sanitarna

fot. armatura sanitarna

Superpłaska powierzchnia brodzików pozwala na bezproblemowe czyszczenie nawet przy pomocy zwykłej szmatki. Dzięki specjalnej, uszlachetnionej warstwie emalii, przy ich myciu nie trzeba korzystać z agresywnych środków chemicznych. Pozostałości mydła, szamponu lub płynów do kąpieli usuwa się z płaskiego brodzika prysznicowego wykonanego ze stali emaliowanej po prostu przy pomocy zwykłej szmatki. Nie ma też ryzyka odkładania się kamienia oraz wybarwiania fug, jak w przypadku wykonanych z płytek ceramicznych odpływów liniowych. Oszczędza to nie tylko czas, ale i pieniądze. Dodatkową opcją płaskich brodzików Kaldewei wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm jest możliwość zamówienia specjalnej powierzchni antypoślizgowej. Jest to rozwiązanie ważne przede wszystkim dla osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi.

Dzięki nowymi modelom brodzików Superplan firma Kaldewei uzupełnia swą ofertę w zakresie płaskich brodzików XXL ze stali. Stal emaliowana jest materiałem, który potwierdza swoje zalety właśnie szczególnie w przypadku dużych powierzchni natryskowych. Gwarantuje niedoścignioną stabilność, najwyższą precyzję i łatwość montażu dzięki innowacyjnemu systemowi zabudowy oraz niespotykaną trwałość potwierdzoną 30 letnią gwarancją.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)