Dwa pomysły na małą łazienkę – wizualizacje 3d

umywalka

fot. umywalka

Aranżacja małej łazienki jest bardzo trudna. Zadanie komplikuje się jeszcze bardzie gdy oprócz tradycyjnego wyposażenia w pomieszczeniu trzeba zmieścić pralkę i piec gazowy dwufunkcyjny. Jak urządzić wnętrze ergonomicznie i funkcjonalnie?

Prezentowana łazienka, to niewielkie pomieszczenie o powierzchni 5,7 mkw, w mieszkaniu, w domu wielorodzinnym. Inwestorzy postanowili zachować pierwotną lokalizację dla wanny i WC. Inne ustawienie wymagało by odpowiedniego przesunięcia instalacji i dodatkowych kosztów. Uwzględniając rozmieszczenie wanny i WC należało więc wybrać odpowiednią lokalizację dla pieca dwufunkcyjnego, umywalki i pralki.

Dzięki temu, że na rynku urządzeń grzewczych i AGD jest duży wybór, przy odrobinie cierpliwości można znaleźć produkty dedykowane do niewielkich pomieszczeń. Wydawać by się mogło, że przy takich złożeniach koncepcyjnych estetyka pozostanie kwestią do pominięcia. To błędne założenie. Aby łazienka była pomieszczeniem lubianym przez domowników, w którym można zrelaksować się po ciężkim dniu, kwestia estetyki staje się tak samo ważna jak funkcjonalność.
Wielkość urządzenia grzewczego została dobrana niemal idealnie do głębokości uskoku ściany. Ostatecznie piec został schowany w wysokiej szafie zbudowanej na głębokość uskoku. Ponadto, w jej wnętrzu, poniżej pieca, powstały funkcjonalne półki do przechowywania akcesoriów higienicznych i kosmetyków. Umywalka stanęła na blacie mebli łazienkowych, obok miski ustępowej. W ciągu tych samych mebli, zaraz obok wejścia, zostało zabudowane ostatnie urządzenie z listy – płytka pralka.

Na koniec, gdy funkcjonalne rozmieszczenie wszystkich urządzeń i sprzętów zostało zaakceptowane przez inwestora, pozostała kwestia estetyczna, czyli dobór stylistyki wnętrza, ułożenia, dekoru i koloru płytek ceramicznych, a także wybór zestawu urządzeń sanitarnych i ceramicznych.

Wizualizacje 3d łazienki pokazują dwa warianty aranżacji wnętrza zróżnicowane pod względem produktów wykończeniowych i stylistyki.

Aranżacja minimalistyczna, w kolorze bieli i naturalnego drewna, to propozycja grafika, który przygotował fotorealistyczne koncepcje urządzenia łazienki. W tej stylizacji wnętrze wydaje się większe niż w rzeczywistości. Pomieszczenie jest jasne dzięki białym płytkom ceramicznym i ścianom, a zarazem przytulne – za sprawą prostych mebli z jasnego drewna. Dekoracja na ścianie z oknem, gdzie znajduje się natrysk z deszczownicą, to czarno-biała fototapeta przedstawiająca stado lecących ptaków. Została ona zabezpieczona przed działaniem wody transparentną płytą pleksi.

łazienka

Przeczytaj również: Kolorowe sypialnie

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

Druga koncepcja łazienki została utrzymana w kolorach brązu i beżu. Wersję tą zrealizowano z niewielkimi różnicami. Motywem przewodnim stały się wybrane przez inwestora płytki ceramiczne. Zestaw mebli na wymiar powstał ostatecznie w dekorze nieco ciemniejszym niż na wizualizacji, co widać na załączonych zdjęciach realizacji. Inwestor zakupił także inne lustro.

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)