Dwuskrzydłowe drzwi w klasycznej aranżacji

Drzwi dwuskrzydłowe w klasycznej aranżacji

fot. Drzwi dwuskrzydłowe w klasycznej aranżacji

Dworki, pałace, stare kamienice – to rodzaj budownictwa, które nieodmiennie kojarzy się z przestrzennymi wnętrzami. Charakterystycznym dla nich rozwiązaniem, chętnie stosowanym także w nowoczesnym budownictwie, są drzwi dwuskrzydłowe. Dla tych, którzy osiągnąć podobny efekt we wnętrzach mieszkalnych, szeroką ofertę tego rodzaju drzwi proponuje Zakład Stolarki Budowlanej CAL z Suwałk.

Efekt amfilady, czyli szeregu połączonych ze sobą pomieszczeń, to rozwiązanie charakterystyczne dla budownictwa utrzymanego w tradycyjnym, dworskim stylu, bądź mieszkań w starych, miejskich kamienicach. Ich wnętrza często wyposażone są w szersze od standardowych otwory drzwiowe, dzięki którym można uzyskać efektowną perspektywę. Jest to także koncepcja, na którą często decydują się także właściciele mieszkań w nowoczesnym budownictwie. Wyposażenie ich w stylowe drzwi dwuskrzydłowe sprawi wrażenie wnętrza pełnego klasycznej elegancji.

Nowa funkcjonalność wnętrza
Dla drzwi dwuskrzydłowych nie ma praktycznie żadnych ograniczeń – zastosować je można w każdym pomieszczeniu. W nowoczesnym budownictwie drzwi tego typu oddzielają często wiatrołap od pozostałej części domu, mogą również stanowić wejście do salonu lub łączyć jadalnię z kuchnią bądź pokojem dziennym – mówi Czesław Suski, ekspert z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. Takie połączenie pomieszczeń za pomocą drzwi dwuskrzydłowych jest podstawą uzyskania nowej funkcjonalności domowego wnętrza. Ponadto sprawią one wrażenie przestrzeni i nadadzą aranżacji elegancji.

Szersze drzwi – planowanie

Drzwi dwuskrzydłowe w klasycznej aranżacji

fot. Drzwi dwuskrzydłowe w klasycznej aranżacji

Zastosowanie drzwi dwuskrzydłowych wymaga odpowiedniego przygotowania – Rozwiązanie to należy zaplanować już na etapie projektowania domu czy mieszkania – warto już wówczas wybrać producenta oraz model drzwi tak, by dostosować rozmiar wykonywanych otworów w murze do ich ostatecznego rozmiaru – radzi Czesław Suski. – Jeśli mają to być drzwi przesuwne, dla lepszego efektu warto umieścić je wewnątrz ściany, co również wymaga przewidzenia już na etapie budowy – dodaje. Decydując się na konkretny model, należy pamiętać o tym, jaki efekt chcemy uzyskać. Planując klasyczną, elegancką aranżację, postawmy na przeszklone drzwi w barwach drewna. Natomiast jeśli marzy nam się wnętrze nowoczesne, zaplanujmy wykonanie ich w pasującym do tego wnętrza kolorze. – Nie wszyscy producenci mają w swojej ofercie modele drzwi dwuskrzydłowych – należy o tym pamiętać, jeśli wybieramy komplet drzwi do wszystkich pomieszczeń na etapie projektowania domu. Właściwy wybór pomoże bowiem nie tylko wykonać prace przygotowawcze, lecz również uniknąć późniejszych rozczarowań – dodaje Czesław Suski.

Jakość na wejście
Cennymi cechami w przypadku drzwi dwuskrzydłowych jest solidność wykonania, a także stabilność kształtu i wymiaru. Skrzydła muszą dokładnie do siebie pasować przez cały okres eksploatacji. Drzwi takiej jakości oferuje swoim klientom Zakład Stolarki Budowlanej CAL. Skrzydła drzwiowe Opera, Menuet i Arabeska pochodzące z Kolekcji Stylowej, zostały przygotowane z myślą o wymagających użytkownikach. Wykonane z drewna dębowego, z indywidualnie dobranego materiału, ręcznie wykańczane skrzydła nie tylko stanowią gwarancję trwałości, ale także pozwalają na osiągnięcie wyjątkowego efektu wnętrza pełnego elegancji.

Producent oferuje przygotowanie w wersji dwuskrzydłowej modeli zarówno pełnych, jak i z różną liczbą przeszkleń, dopasowanych do określonych rozmiarów otworów w murze. Bez problemu dopasujemy pozostałe, tradycyjne skrzydła – tak, by zachować spójność aranżacji wnętrza naszego domu lub mieszkania.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)