Dywan szyty na miarę

jadalnia

fot. jadalnia

Dywan nie musi być wykonany z włókien bawełnianych, wełnianych czy syntetycznych, nie musi być także wyplatany. Holenderska marka Alphenberg proponuje ekskluzywne dywany z naturalnej skóry, którą na życzenie klienta można łączyć w fantazyjne kompozycje i kształty.

Świat ekskluzywnych dywanów to domena bliskowschodnich manufaktur, w których doświadczeni rzemieślnicy ręcznie wyplatają prawdziwe dzieła sztuki. Tradycyjne perskie dywany są jednak bardzo charakterystyczne i swoim wyglądem współgrają przede wszystkich z klasycznymi aranżacjami wnętrza. Nowoczesne apartamenty, domy czy lofty to idealna przestrzeń dla skórzanych dywanów sygnowanych logo Alphenberg. Holenderska marka od lat specjalizuje się w klejonych okładzinach podłogowych i ściennych wykonanych z naturalnej skóry, ale pomysł na skórzane dywany narodził się w tym roku.

Dywany z manufaktury Alphenberg przygotowywane są na zamówienie z najlepszych jakościowo skór rodem z Włoch. Marka nie narzuca klientom konkretnych wzorów. To oni samodzielnie, lub we współpracy z architektem wnętrz, podejmują decyzję, jakie rodzaje skóry zostaną użyte do produkcji. Klient ma również pełną swobodę w zakresie doboru kolorystyki skór, wymiarów i kształtu dywanu oraz wykonania na jego powierzchni tłoczenia wzoru. Dywany te mają postać patchworków, bardzo modnego motywu dekoracyjnego we współczesnej aranżacji wnętrz. Poszczególny elementy łączone są ze sobą za pomocą przeszyć, które mogą być wykonane w dowolnym kolorze.

W eleganckich wnętrzach bazujących na naturalnych materiałach lepiej prezentować się będą dywany wykonane z matowych skór z kolekcji Tundra, a w ultranowoczesnych klimatach wykorzystujących stal, szkło o plastik doskonale odnajdą się połyskujące wzory z kolekcji Pampas. Nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć elementy z obu kolekcji, bawić się wzorem i kolorystyką skór. Fantazyjnie skomponowany dywan może stać się wówczas jedną z najefektowniejszych dekoracji salonu lub reprezentacyjnego holu.

Dywany oferowane przez markę Alphenberg są odporne na mokre plamy z wody i innych płynów. Dzięki ochronnej warstwie z wosku lub tłustej parafiny utrudnione jest wnikanie płynów w strukturę skóry i ewentualne odkształcanie się dywanu. Codzienna pielęgnacja dywanu jest niezwykle prosta i zajmie domownikom niewiele czasu. Podobnie, jak w przypadku kamienia i płytek ceramicznych, najpierw odkurzamy powierzchnię, a następnie przecieramy ją wilgotna szmatką. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)