Dywany Beskidem inspirowane

Kolorowe, bogato zdobione, inspirowane folklorem i naturą. Takie są właśnie nowe dywany dostępne w sklepach KOMFORT

Dywany

fot. Dywany

Od paru miesięcy styl „Etno” wraca na wybiegi. Każdy kto chce nosić się modnie powinien w swojej szafie mieć choć kilka ubrań lub dodatków w klimacie ludowym. Podobne tendencje obserwujemy w aranżacji wnętrz. Dlatego aby nie być passe i mieszkać modnie warto wyposażyć nasze wnętrza w folklorystyczne dodatki. Firma Sklepy KOMFORT stale uaktualnia ofertę produktów, dostosowując ją do panujących trendów. Niedawno poszerzyła swoją kolekcje o dywany z sukna, filcu z dodatkiem lnu w popularnych, ludowych wzorach.

Tkaniny naturalne

Aranżacja w stylu etnicznym to propozycja nie tylko dla osób ceniących kulturę ludową, to także ciekawy i energetyczny element modernistycznego wystroju.

dywan

fot. dywan

Przykładem produktów inspirowanych kulturą ludową dostępnych w sieci KOMFORT są dywany Sztuki Beskidzkiej. Pokrycia te wykonane są z naturalnych materiałów, tj. wełna czy filc i uznawane są przez wielu za prawdziwe rękodzieło artystyczne. Projektanci Sztuki Beskidzkiej wykorzystują ekologiczne surowce i ludowe wzornictwo łącząc je z nowoczesnym designem, odpowiadającym najnowszym światowym trendom. Dzięki czemu zapomniane już tkaniny i desenie ożywiają na nowo w naszych domach.

Włókno używane przy produkcji dywanów Sztuki Beskidzkiej to przede wszystkim naturalna wełna, która w procesie obróbki przybiera postać sukna, w jednym z 18 oryginalnych kolorów, a także wysokiej jakości len. Ten ostatni nadaje dywanom blasku i subtelnego uroku. Wełniana przędza natomiast gwarantuje miękkość pod stopami.

Paleta barw dywanów Sztuki Beskidzkiej dostępnych w sklepach KOMFORT to kolory natury: oliwka, brąz, pomarańcz, odcienie szarość oraz energetyczne żółcie i zielenie, a także czerwień i połączenie bieli z czernią.

W projektach Sztuki motywy ludowe odnajdziemy przede wszystkim w wielobarwnych dywanach z kolekcji Code, przypominających ludowe „pasiaki”, oraz ażurowych wycinankach Kioto czy Circles, jak również w bogato zdobionych motywami roślinnymi (kwiatów, liści) dywanach Tivoli, Havana i Puff.

dywan

fot. dywan

Na ludowo po raz drugi

Motywy folklorystyczne to także wzory pojawiających się regularnie w kolekcjach dywanów firmy Agnella i Nourison. Produkty te można kupić w sklepach KOMFORT w całej Polsce.

W Nourisonie elementy ludowe znajdziemy przede wszystkim na wielobarwnych dywanach z kolekcji Country Heritage. Pokrycia te produkowane są z wełny. A ich paleta barw to przede wszystkim kolory podstawowe: czerwony, zielony, niebieski i żółty. Wzory królujące na dywanach Nourisona to róże i polne kwiaty tj. chabry czy maki oraz wielobarwne koguty i motywy z wycinanek ludowych.

Natomiast inspiracją dla projektantów Agnelii jest przede wszystkim kultura wsi z regionu opoczyńskiego. W kolekcji Avangarda znajdziemy dywan Wycinanka z deseniem ptaka oraz Polka z bogato zdobionymi kwiatami.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)