Dywany inspirowane patchworkiem

salon

fot. salon

Styl patchwork to jeden z tegorocznych trendów w branży wyposażenia wnętrz. Moda na łączenie w całość różnokolorowych fragmentów tkanin przeniosła się również na podłogę. Sklepy Komfort wprowadziły do swojej oferty kolekcję dywanów inspirowanych techniką patchworku.

Patchwork towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Jest to sztuka łączenia elementów o podobnym geometrycznie kształcie oraz wzorach i kolorach, które pozornie do siebie nie pasują, ale w całości tworzą genialną całość. Patchwork symbolizuje modną wielokulturowość, połączenie inspiracji z różnych stron świata i jest wyrazem odrzucenia konsumpcyjnego stylu życia.

W ostatnim czasie patchwork czasie stał się niezwykle modny i prezentowany był wśród tegorocznych trendów na znaczących europejskich targach związanych z wyposażeniem wnętrz. Polubili go projektanci, którzy coraz chętniej wykorzystują patchworkowe połączenia do swych realizacji. Nic więc dziwnego, że moda na patchwork przeniosła się również na podłogę.

hol

fot. hol

Proces tworzenia dywanowego patchworku polega na zszywaniu małych kawałków materiału (dywanu) o podobnych geometrycznie kształtach, w większą całość, tworząc nowy wzór. Najpiękniejsze, to te najprawdziwsze, zrobione z kawałków prawdziwych, ręcznie robionych dywanów, pozszywanych zyg-zakiem.

Sklepy Komfort wprowadziły do swojej najnowszej oferty kolekcję dywanów inspirowanych techniką patchworku. Są to patchworki robione maszynowo, na wzór tych robionych ręcznie. W porównaniu z oryginalnymi stanową alternatywą dla naszej kieszeni. Znaleźć można wśród nich zarówno wzory pasujące do wnętrz tradycyjnych jak i nowoczesnych.

Patchworki inspirowane orientem
Osobom, które lubią sobą zaskakiwać i nie znoszą przeciętności, przypadną do gustu dywany Uszba i Gestola z rodzimej Agnelli. To ekstrawaganckie i wyraziste wzory, które dodadzą wnętrzu orientalnego klimatu i unikalnego, modnego stylu.

meble

fot. meble

Kompozycje tych dywanów utworzone zostały z fragmentów pięknych kobierców turkiestańskich, oraz stworzonych przez starych mistrzów tkackich z rejonu Kaukazu, natomiast wykonane technika tkania w jednym kawałku.

Inną propozycją nawiązującą do klimatów orientalnych jest dywan Dean z kolekcji Reborn, dostępnej na zamówienie w sklepach Komfort. Wprawdzie został wykonany w jednym kawałku, ale styl patchwork podkreślono szwem typu zyk-zak w miejscach łączenia się kawałków różnych wzorów.

Patchwork na folkową nutę
Pasiasty dywan BING w kształcie koła z wycinkiem o kwiatowym wzorze to oryginalne i zaskakująco ciekawe połączenie dwóch normalnie kłócących się ze sobą motywów. Dywan ten podkreśli charakter zarówno nowoczesnego jak i stylowego wnętrza. Wykonany techniką handtuftingu z wysokiej jakości wełny. Dostępny na zamówienie.

Patchworki dla koneserów
Nowoczesne dywany z kolekcji Kodari i Himali inspirowane patchworkiem to propozycja dla osób ceniących wysoką jakość i unikalny design.
Dywany te są ręcznie tkane w Nepalu z najwyższej jakości nowozelandzkiej i tybetańskiej wełny, dzięki czemu charakteryzują się miękkością i wyjątkową wytrzymałością. Dostępne są w sklepach Komfort na indywidualne zamówienie również w niestandardowych rozmiarach.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)