Dywany w stylu vintage i modern

Dywany

fot. Dywany

Dywilan S.A. tworzy wełniane dywany od wielu lat i są to przeważnie klasyczne kolekcje. Jednak od kilku lat firma tworzy także ciekawe dywany w stylu vintage i modern, co pokazują kolekcje zaprezentowane w ramach Premier 2013.

Trend vintage od kilku lat jest najmodniejszym podejściem do klasyki. Wśród dywanów jest to nowy styl, wyróżniający się efektownymi przetarciami i postarzaniem. Stylistyka ta w ofercie firmy Dywilan została zapoczątkowana dywanem Nakbar w 2008 roku, a obecnie istnieje już cała grupa podobnych wzorów we wszystkich kolekcjach.
W stylu vintage wykonane zostały niektóre modele dywanów z kolekcji Polonia. Dywan Samarkand Rubin idealnie ozdobi salon z narożnikiem lub zestawem sof i foteli w odcieniach bieli, prowokacyjnie kontrastując z kolorystką mebli. Dopełnieniem wystroju mogą być wzorzyste tapety na ścianach z połyskującym wzorem w stylu glamour. Natomiast Dywan Serapi Jasny Rubin, również z kolekcji Polonia, będzie się doskonale komponował z nowoczesną, dwuosobową sofą w odważnym żółtym kolorze. Ścianę we wnętrzu warto wówczas udekorować okładziną z cegły klinkierowej, która nada aranżacji charakter industrialny.

dywan

fot. dywan

Kolekcja Omega zawiera kilkanaście różnych modeli dywanów. Ich szeroki zakres wzorów i kolorystyki sprawia, że będą doskonale pasować do stylu klasycznego jak i modernistycznego. Klasyczne wzory w starym stylu, z których słyną dywany wełniane Dywilanu, to szeroka gama propozycji wzorniczych nawiązujących do perskich kobierców kwiatowych, geometrycznych deseni czy szlachetnych, mocnych w wyrazie indyjskich dywanów burgundowych. Model Silvan Jasny Rubin jest propozycją dedykowaną gabinetom z fotelami barokowymi, obszytymi ciemnymi materiałami, z bogatą biblioteczką eleganckich wydań książek.

Przeczytaj również: Lakiery do podłóg
Dywany

fot. Dywany

Kolejny dywan z tej kolekcji to nowoczesny, delikatny wzorniczo model Modena Kamel o lekkich, ciepłych kolorach. Prezentuje on unikalne wzornictwo w przekroju całej grupy dywanów wełnianych. Z pewnością ciekawie zaprezentuje się w salonie z nowoczesnymi elementami wyposażenia m.in. jasno-brązową, skórzaną sofą i stolikiem kawowym w ciemniejszych barwach. Warto, aby obydwa te meble były na metalowych nogach. Klimat modern w pomieszczeniu dopełnią dodatki i dekoracje takie jak jasne gliniane wazony i metalowa lampa. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)