Edytor blatów i nowa baza płytek ceramicznych

kuchnia

fot. kuchnia

Producent oprogramowania do projektowania wnętrz, firma CAD Projekt K&A, poinformowała, że w programie przeznaczonym do planowania i wyceny wnętrz kuchennych CAD Kuchnie, pojawiła się nowa funkcja ‘Edytor blatów’, pozwalająca na edytowanie umieszczonych w projekcie blatów i ich rysunków.

Program CAD Kuchnie w dwojaki sposób rozwiązuje problem wstawiania blatów w pomieszczeniu. W przypadku blatów typowych jest to możliwe w sposób automatyczny. Metoda ta jest bardzo wygodna, szybka i precyzyjna. W sytuacji natomiast, gdy użytkownik staje przed zadaniem wyrysowania blatu o niestandardowym kształcie, w programie znajduje się również opcja tworzenia blatów nietypowych, umożliwiająca tworzenie fantazyjnych, dowolnie wybranych kształtów blatów.

Nowa opcja pozwala na szybką i łatwą edycję wstawionych blatów, oraz na:
– wybór rodzaju płyty, z której wykonany jest blat (w zależności od wybranej bazy producenckiej użytkownik ma różne opcje do wyboru) oraz jej grubości;
– dla wybranych baz producenckich istnieje możliwość wyboru koloru blatu z dostępnej puli, a także ustawienia parametrów wyceny blatów i akcesoriów, tj. wycenienie obrzeży dodatkowych oraz usług takich jak ścięcia narożników czy nawiercania otworów pod śruby łączeniowe;
– wybór rodzaju krawędzi blatu – do dyspozycji użytkownika są krawędzie o proste, profilowane oraz różne listwy i laminaty w zależności od asortymentu bazy producenckiej; krawędzie te są na poziomie rysunku odpowiednio opisane i pojawiają się również w wizualizacji;
– modyfikowanie sposobu łączenia blatów; w zależności od tego, jaka baza jest wykorzystywana przy tworzeniu projektu, dostępne są różne rodzaje łączeń, na przykład: śruby łączące, listwy aluminiowe, w także łączenia proste lub z zacięciem;
– ustawianie kierunku usłojenia blatu;
– wybór rysunków blatów które mają zostać włączone do dokumentacji technicznej projektu;
– przystosowanie rysunku technicznego do indywidualnych potrzeb użytkownika (dostępna jest między innymi: zmiana parametrów i koloru czcionki, ustawienia linii pomocniczych i opisów oraz edycja tabeli, zawierającej podstawowe informacje o wyrysowanych blatach)

Program blokuje możliwość wprowadzenia przez użytkownika wymiarów blatów, które nie zostały przewidziane przez konkretnego producenta, co uniemożliwia jego wycenę. Jeśli użytkownik nada blatowi wymiary przekraczające normy producenta, zostanie o tym poinformowany, jednocześnie przestanie być dla niego dostępna opcja wyboru koloru dla danego blatu, co jest jednoznaczne z wyłączeniem go z wyceny producenckiej.

programy

fot. programy

Nowa Baza Płytek Ceramiki Paradyż z listopada 2009

Firma CAD PROJEKT K&A udostępniła na swojej stronie nową Bazę Płytek Ceramiki Paradyż (BAZA Paradyż i Kwadro Ceramika) z listopada 2009 do programów:

* CAD Decor
* CAD Kuchnie
* CAD Wnętrza LT z modułem płytek.

Pełna oferta katalogowa – CERAMIKI PARADYŻ – wraz z aktualnymi cenami sugerowanymi.
Data aktualizacji – listopad-2009
Zobacz więcej na www.paradyz.com.pl

Paradyż : płytki podłogowe
* nowy, czwarty kolor (Verde) w kolekcji Karpatia (do tej pory były
dostępne: Beige, Ochra, Brown)
* nowa kolekcja Mexes (2 kolory Beige, Brown)
* nowa kolekcja Supreme (3 kolory: Bianco, Nero, Rosa)

Rozmiar Bazy 87 MB

Paradyż Kwadro:
* Magnolia (ścienne)/ Muscari (podłogowe)
* Amarylis (ścienne)/ Anemon (podłogowe)
* Hortensja (ścienne) / Hibiskus (podłogowe)
* Piwonia (ścienne) / Jaskier (podłogowe)

Rozmiar Bazy 1,43 MB

BAZY można pobrać ze strony: http://www.cadprojekt.com.pl/bazy-danych-plytek.html

Moduł płytek Ceramiki Paradyż jest modułem do programów CAD Kuchnie 5x oraz CAD Wnętrza 3x. Jest to moduł umożliwiający projektowanie i aranżacje wnętrz z płytek i dekoracji wykorzystując aktualną bazę płytek Ceramiki Paradyż. Jest to doskonały zasób wzorów dla architektów i projektantów wnętrz.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat programów do projektowania wnętrz, zapraszamy do lektury artykułów:
Programy do projektowania łazienek
Projektowanie łazienki
Programy do projektowania kuchni
Nowe opcje programu CAD Kuchnie
Programy do projektowania mebli
Programy do projektowania wnętrz
Darmowy program do aranżacji i wizualizacji wnętrz
Projektowanie wnętrz
PRO100 – Samodzielna aranżacja wnętrz
Edytor blatów i nowa baza płytek ceramicznych

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)