Edytor blatów i nowa baza płytek ceramicznych

kuchnia

fot. kuchnia

Producent oprogramowania do projektowania wnętrz, firma CAD Projekt K&A, poinformowała, że w programie przeznaczonym do planowania i wyceny wnętrz kuchennych CAD Kuchnie, pojawiła się nowa funkcja ‘Edytor blatów’, pozwalająca na edytowanie umieszczonych w projekcie blatów i ich rysunków.

Program CAD Kuchnie w dwojaki sposób rozwiązuje problem wstawiania blatów w pomieszczeniu. W przypadku blatów typowych jest to możliwe w sposób automatyczny. Metoda ta jest bardzo wygodna, szybka i precyzyjna. W sytuacji natomiast, gdy użytkownik staje przed zadaniem wyrysowania blatu o niestandardowym kształcie, w programie znajduje się również opcja tworzenia blatów nietypowych, umożliwiająca tworzenie fantazyjnych, dowolnie wybranych kształtów blatów.

Nowa opcja pozwala na szybką i łatwą edycję wstawionych blatów, oraz na:
– wybór rodzaju płyty, z której wykonany jest blat (w zależności od wybranej bazy producenckiej użytkownik ma różne opcje do wyboru) oraz jej grubości;
– dla wybranych baz producenckich istnieje możliwość wyboru koloru blatu z dostępnej puli, a także ustawienia parametrów wyceny blatów i akcesoriów, tj. wycenienie obrzeży dodatkowych oraz usług takich jak ścięcia narożników czy nawiercania otworów pod śruby łączeniowe;
– wybór rodzaju krawędzi blatu – do dyspozycji użytkownika są krawędzie o proste, profilowane oraz różne listwy i laminaty w zależności od asortymentu bazy producenckiej; krawędzie te są na poziomie rysunku odpowiednio opisane i pojawiają się również w wizualizacji;
– modyfikowanie sposobu łączenia blatów; w zależności od tego, jaka baza jest wykorzystywana przy tworzeniu projektu, dostępne są różne rodzaje łączeń, na przykład: śruby łączące, listwy aluminiowe, w także łączenia proste lub z zacięciem;
– ustawianie kierunku usłojenia blatu;
– wybór rysunków blatów które mają zostać włączone do dokumentacji technicznej projektu;
– przystosowanie rysunku technicznego do indywidualnych potrzeb użytkownika (dostępna jest między innymi: zmiana parametrów i koloru czcionki, ustawienia linii pomocniczych i opisów oraz edycja tabeli, zawierającej podstawowe informacje o wyrysowanych blatach)

Zobacz również: Klasyczna elegancja sypialni

Program blokuje możliwość wprowadzenia przez użytkownika wymiarów blatów, które nie zostały przewidziane przez konkretnego producenta, co uniemożliwia jego wycenę. Jeśli użytkownik nada blatowi wymiary przekraczające normy producenta, zostanie o tym poinformowany, jednocześnie przestanie być dla niego dostępna opcja wyboru koloru dla danego blatu, co jest jednoznaczne z wyłączeniem go z wyceny producenckiej.

programy

fot. programy

Nowa Baza Płytek Ceramiki Paradyż z listopada 2009

Firma CAD PROJEKT K&A udostępniła na swojej stronie nową Bazę Płytek Ceramiki Paradyż (BAZA Paradyż i Kwadro Ceramika) z listopada 2009 do programów:

* CAD Decor
* CAD Kuchnie
* CAD Wnętrza LT z modułem płytek.

Pełna oferta katalogowa – CERAMIKI PARADYŻ – wraz z aktualnymi cenami sugerowanymi.
Data aktualizacji – listopad-2009
Zobacz więcej na www.paradyz.com.pl

Paradyż : płytki podłogowe
* nowy, czwarty kolor (Verde) w kolekcji Karpatia (do tej pory były
dostępne: Beige, Ochra, Brown)
* nowa kolekcja Mexes (2 kolory Beige, Brown)
* nowa kolekcja Supreme (3 kolory: Bianco, Nero, Rosa)

Rozmiar Bazy 87 MB

Paradyż Kwadro:
* Magnolia (ścienne)/ Muscari (podłogowe)
* Amarylis (ścienne)/ Anemon (podłogowe)
* Hortensja (ścienne) / Hibiskus (podłogowe)
* Piwonia (ścienne) / Jaskier (podłogowe)

Rozmiar Bazy 1,43 MB

BAZY można pobrać ze strony: http://www.cadprojekt.com.pl/bazy-danych-plytek.html

Moduł płytek Ceramiki Paradyż jest modułem do programów CAD Kuchnie 5x oraz CAD Wnętrza 3x. Jest to moduł umożliwiający projektowanie i aranżacje wnętrz z płytek i dekoracji wykorzystując aktualną bazę płytek Ceramiki Paradyż. Jest to doskonały zasób wzorów dla architektów i projektantów wnętrz.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat programów do projektowania wnętrz, zapraszamy do lektury artykułów:
Programy do projektowania łazienek
Projektowanie łazienki
Programy do projektowania kuchni
Nowe opcje programu CAD Kuchnie
Programy do projektowania mebli
Programy do projektowania wnętrz
Darmowy program do aranżacji i wizualizacji wnętrz
Projektowanie wnętrz
PRO100 – Samodzielna aranżacja wnętrz
Edytor blatów i nowa baza płytek ceramicznych

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)