Egzotyczna podłoga: recepta na jesienną szarugę

salon

fot. salon

Gdy temperatura za oknem przestaje nas rozpieszczać, a jesień coraz wyraźniej sygnalizuje swoją obecność, rodzi się w nas tęsknota za ciepłymi promieniami słońca. Sprowadzone z odległych słonecznych rejonów świata drewno egzotyczne, może stać się podstawą wyjątkowych, pachnących dalekimi podróżami aranżacji, które będą rozgrzewać nas podczas długich pochmurnych miesięcy.

Zalety różnych gatunków drewna egzotycznego sprawiają, że często wygrywa ono z deskami krajowymi. Prócz niezwykle ciekawych walorów estetycznych, drewno egzotyczne zadowoli tych, którzy cenią najwyższą jakość. Podłoga wykonana z takich desek będzie komfortowa i trwała, a przy tym doda wnętrzu ciepła.

Aranżacje z fantazją
Decyzja o rodzaju podłogi powinna zapaść już na początku projektowania nowego wnętrza. Reszta, czyli kolor ścian i elementy wyposażenia, mogą być nie tylko dodatkiem do dobrze dobranej i efektywnej podłogi. Decydując się na podłogę bambusową bądź wykonaną z litego drewna egzotycznego, otwieramy przed sobą wiele możliwości aranżacyjnych. Zarówno bambus, jak i inne gatunki egzotyczne, które proponuje marka GLOBALWOOD dostępna w dystrybucji firmy Drzwi i podłogi VOX, charakteryzują się niespotykanym bogactwem kolorystycznym. Jasne, przytulne wnętrze stworzymy wybierając miodowe odcienie podłogi bambusowej lub ciepły, żółtobrązowy Teak.

Przeczytaj: Kolory elewacji
pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Ciepłe odcienie brązu ze złotymi refleksami, jakie oferuje Merbau, doskonale wpiszą się w ciekawe, stylowe wnętrze o zdecydowanym charakterze. Bardzo ciemny, wpadający w czerń Palisander, stanie się podstawą wyrafinowanego lub nieco ekstrawaganckiego wnętrza, o niezwykłym, egzotycznym klimacie. Taka rozpiętość barw stwarza możliwość puszczenia wodzy fantazji i wykreowania niezwykłej, oryginalnej aranżacji, opartej na wybranym gatunku drewna egzotycznego.

sypialnia

fot. sypialnia

Piękne i praktyczne
Próżno szukać wśród rodzimych gatunków drewna takich, które odznaczają się równie dużą twardością, co deski wykonane z drewna egzotycznego. Dużą twardością odznaczają się także deski bambusowe. Twardość jest gwarancją wytrzymałości. Podłoga wykonana z takiego drewna będzie bardzo odporna na ścieranie. Drewno teakowe, dzięki zawartości naturalnych olejków i kwasu krzemowego, doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie panuje ponadprzeciętna wilgoć.

Drewno egzotyczne to coś, na co warto postawić zawsze. Gdy dopadnie nas tęsknota za ciepłymi klimatami, w jasnych, przestronnych aranżacjach podłoga wykonana z takiego drewna zalśni słonecznymi refleksami, tworząc wnętrza jednocześnie przytulne i wyrafinowane.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)