Egzotyczny miks: Kawa & Limonka

kuchnia

fot. kuchnia

Spoglądasz na swoją kuchnię i masz już dość tradycyjnej kolorystyki? Marzy Ci się odrobina egzotyki? Spróbuj oryginalnego miksu, przygotowanego przez stylistów marki Dekoral – zestaw kolorystyczny „Kawa & Limonka” zdecydowanie ożywi Twoją kuchnię! Zobaczmy, jak zmienić tradycyjną kuchnię w oryginalne wnętrze.

Zacznijmy oczywiście od kolorów. Warto zamienić tradycyjne żółcie i pomarańcze, od lat dominujące w naszych kuchniach, na modne kontrastowe połączenia. Wprowadźmy coś kreatywnego z delikatną nutą egzotyki – np. wspomniany miks kolorów „ziarnko kawy” z „orzeźwiająca limonką”, jaki znajdziemy w palecie barw Dekoral Łazienka & Kuchnia, nowej emulsji lateksowej do ścian i sufitów.

Łazienka  Kuchnia   Ziarnko kawy i Orzeźwiająca limonka

fot. Łazienka Kuchnia Ziarnko kawy i Orzeźwiająca limonka

„Ziarnko kawy” wniesie do pomieszczenia klimat relaksu, towarzyszącego filiżance aromatycznej kawy. Natomiast „orzeźwiająca limonka” doda mu energii i radości. Obydwa kolory stworzą orientalny i bardzo kuszący miks. Oprócz doskonałych kolorów farba Łazienka & Kuchnia zapewni nam skuteczną ochronę przed wilgocią i zabrudzeniami. Emulsja marki Dekoral posiada I klasę odporności na szorowanie (wg normy PN-EN 13300), co w praktyce umożliwia bardzo łatwe usuwanie wszelkich plam (nawet z olejów lub barszczu).

Mając dobór kolorów już za sobą, możemy przystąpić do urządzenia kuchni. Przede wszystkim nie powinniśmy przesadzać z ilością sprzętu oraz dodatków, aby nie stracić jej lekkiego charakteru. Wybierzmy więc proste meble (np. w kolorze mahoniu lub ciemnego orzecha) z metalowymi elementami. Aby je nieco rozjaśnić, połączmy meble z kremowym albo beżowym blatem. Ścianę tuż przy płycie grzewczej możemy dodatkowo zabezpieczyć gładkimi kaflami w kolorach zbliżonych do blatu i mebli. Aby oświetlić kuchnię, wykorzystajmy dwa rodzaje lamp: płaską lampę na suficie do oświetlenia całego pomieszczenia oraz małe lampy wiszące do punktowego oświetlenia blatu. Całość powinien uzupełnić dobry ekspres, w którym przygotujemy filiżankę małej czarnej.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)