Ekologiczne tapety we wnętrzach

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

Tapety to jedne z chętniej wybieranych elementów zdobiących ściany. Decydując się na taką dekorację, mamy do wyboru setki wzorów i kolorów. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na modny design, ale także sposób wykonania oraz skład materiału.

W trosce o środowisko
Aranżując wystrój naszego mieszkania, obok atrakcyjnej ceny istotna jest dla nas również odpowiednia jakość wybieranych produktów. Wzrastająca świadomość i troska o własne zdrowie, a także środowisko sprawia, że coraz chętniej sięgamy po produkty naturalne, wyprodukowane z myślą o oszczędzaniu wciąż kurczących się zasobów natury.

Materiał, z którego powstają ekologiczne tapety, pochodzi z recyklingu. Tego typu dekoracje ścienne zawierają włókna papierowe i tekstylne, celulozę, mączkę drzewną oraz substancje pomocnicze. Wykonane są na bazie produktów naturalnych – oddychają i regulują wilgotność w pomieszczeniu, są grzybo i pleśnioodporne, a także wolne od uczulających alergenów. Równocześnie, są korzystne dla zdrowia i środowiska, ponieważ nie zawierają związków PCV, niebezpiecznych zmiękczaczy ani włókna szklanego.

sypialnia

fot. sypialnia

Ekologiczna tapeta jest bardzo prosta w montażu – nie wymaga kleju do tapet, wystarczy namoczyć ją w wodzie na kilka sekund, a później nałożyć na ścianę. Taka tapeta dobrze pozycjonuje się na powierzchni, nie rozciąga się i nie deformuje. W ciągu 6 miesięcy można ją zdemontować i przenieść w inne miejsce, bez ubytków na ścianie. Całkowite usuwanie odbywa się natomiast za pomocą wody i co ważne nie uszkadza ściany – opowiada Dorota Kucharczyk z firmy Minka, producenta ekologicznych tapet.

Jakość potwierdzona certyfikatem
Tapety eko nie przyciągają kurzu, są trwałe, a zarazem zdrowe. Produkowane są wyłącznie ze szlachetnego papieru, zgodnie z wymogami ekologii, dzięki czemu nadają się do kompostowania, a naturalne surowce ponownie wracają do pierwotnego ekosystemu. Użyty w nich bezwonny tusz na bazie wody nie zawiera rozpuszczalników.

Tapety Minka produkowane są w technologii przyjaznej człowiekowi i środowisku naturalnemu, dzięki temu dopuszczone zostały do użytku w salach szpitalnych, szkołach oraz przedszkolach. Ich jakość i bezpieczeństwo potwierdza certyfikat FSC®3 i GREENGUARD Children & Schools® oraz gwarancja HP.

Wnętrze w stylu eko

sypialnia

fot. sypialnia

Dekorowanie ścian w domowym wnętrzu nigdy nie było jest tak łatwe i przyjemne. Ekologiczne tapety znajdują zastosowanie praktycznie wszędzie – zarówno w salonie jak i sypialni czy pokoju dziecięcym.

Zastosowanie oryginalnej tapety idealnie wykończy naszą przestrzeń, stanowiąc przysłowiową wisienkę na torcie. Zwolennicy stylu folk, glamour, industrialu, idyllicznych pejzaży czy motywów roślinnych poprzez użycie eko tapet stworzą wnętrza, które będą wyrazem ich pasji i potwierdzeniem eklogicznego stylu życia.

Tapety firmy Minka pasują do wnętrza w każdym stylu. Mnogość dostępnych wzorów i kolorów, sprawi, że udekorowane ściany nabiorą indywidualnego charakteru i staną się wizytówką całego domu. A dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów, będą efektowną ozdobą na długi czas – podsumowuje Dorota Kucharczyk z firmy Minka.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)