Ekotrendy w aranżacji wnętrz

salon

fot. salon

Ekotrendy w aranżacji wnętrz to nie tylko czerpanie z estetycznych rozwiązań, jakie podsuwa nam przyroda, ale także wybór produktów o recepturach przyjaznych dla zdrowia i środowiska. W stworzeniu takiej aranżacji z pewnością pomogą farby Tikkurila Optiva. Dostępne w kolekcji głębokie lub świeże zielenie, zgaszone błękity i wyciszone kolory ziemi stanowią doskonały wybór dla osób lubiących wnętrza nowoczesne, a jednocześnie ciepłe i emanujące spokojem.

Natura przepełniona jest ujmującą, idealnie dobraną kompozycją barw. Niezliczona ilość odcieni tworzy harmonijne zestawienia, urzekające pięknem i oddziałujące na zmysły. Obcowanie z nimi wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, przynosi odprężenie, poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Pozwala także nabrać dystansu do codziennych spraw i natłoku myśli.

korytarz

fot. korytarz

Coraz częściej inspirujemy się naturą, przenosząc do naszych wnętrz jej subtelne, a przy tym zachwycające urokiem podpowiedzi. Decydujemy się także na produkty certyfikowane, które pomogą nam zarówno zatroszczyć się o naszych najbliższych, jak i zapewnić szczególną ochronę przyrodzie.

Linia farb do wnętrz Tikkurila Optiva pozwala wypełnić aranżację zaczerpniętymi z natury barwami, współtworząc przestrzeń o wyjątkowym klimacie. Receptura tych farb jest przyjazna dla zdrowia jak i środowiska, czego potwierdzeniem jest certyfikat Ecolabel, rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz minimalna zawartość lotnych związków organicznych.

pokój dziecka

Zobacz również: Inspiracje z natury

fot. pokój dziecka

Chwila wytchnienia
Stonowana paleta brązów, beżów i szarości tworzy we wnętrzu atmosferę spokoju i wytchnienia. Jest idealnym wyborem do stylizacji minimalistycznej, pozbawionej jednak często charakterystycznego dla niej chłodu. Te wyciszone odcienie warto ożywić kroplą bardziej intensywnego koloru, jak np. seledynu. W efekcie powstanie aranżacja przytulna, a jednocześnie nowoczesna i oryginalna.

Z akcentem zieleni
Biel jest kolorem o ponadczasowym uroku i stylu. Wnosi wrażenie czystości, spokoju i równowagi. Tworzy idealne kolorystyczne tło dla ożywczej i radosnej zieleni. Skomponowana w ten sposób całość przywodzi na myśl harmonię natury.

łazienka

fot. łazienka

Dekorowane naturą
Inspirowana zielenią, pachnąca łąką, oryginalna dekoracja przywołuje na myśl miłe, wiosenno-letnie wspomnienia. Dla odpowiedniego wyeksponowania tak niebanalnie ozdobionej ściany, najlepszym uzupełnieniem kolorystycznym będzie kompozycja odcieni kremowych, beżowych i brązowych. Awangardowego szyku nadają całości intensywnie różowe dodatki.

W cieple natury
Niezwykle modny styl eko sprawdza się w każdym wnętrzu, także w salonie kąpielowym. Zaczerpnięte z natury, spokojne barwy piasku, kamieni i drewna doskonale komponują się z bielą armatury o łagodnych i miękkich liniach. W tak zaaranżowanym miejscu, nietrudno znaleźć wytchnienie i odpocząć po trudach całego dnia. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)