Ekspresowa i niedroga odmiana kuchni

zlewozmywak

fot. zlewozmywak

Każdy z nas marzy o pięknej i funkcjonalnej kuchni. Gruntowny remont to jednak spora inwestycja, a perspektywa robót w domu może skutecznie zniechęcić do metamorfozy. Na szczęście nie każda kuchnia wymaga generalnego remontu. Pewne zmiany nie wymagają dużych nakładów finansowych, a szybką metamorfozę wnętrz można przeprowadzić w ciągu jednego weekendu.

Największą powierzchnię w kuchni przeważnie zajmują szafki. Aby zmienić ich wygląd można zamówić nowe meble lub wykonanie samych frontów na wymiar, albo zwyczajnie je odmalować czy okleić.

Sprzęt AGD to, obok zabudowy kuchennej, jedna z najdroższych pozycji w budżecie remontowym. Jeśli urządzenia działają bez zarzutu, nie trzeba wymieniać ich na nowe. Sprzętom, które nie są zabudowane frontami szafek, można nadać nowy wygląd przy pomocy specjalnych mat magnetycznych lub naklejek, które występują wielu kolorach i wzorach. Dzięki nim nasza stara lodówka lub zmywarka mają szansę odmienić kuchenne wnętrze.

zlewozmywak

fot. zlewozmywak

Blat i zamontowana w nim armatura to najbardziej eksploatowane wyposażenie kuchni, które może wymagać zmian w pierwszej kolejności. W ofercie firmy Franke znajdziemy wiele niedrogich, a jednocześnie nowoczesnych, o ciekawym wzorze modeli zlewozmywaków, np. nową linię Polar lub Maris. Do nowego zlewozmywaka z łatwością dobierzemy elegancką i funkcjonalną baterię.

W nowej serii baterii Franke Eco-line znajdziemy kilka ciekawych propozycji w przystępnej cenie, wyposażonych w stałą lub wyciąganą wylewkę oraz przeznaczonych do montażu naściennego.

Wymiana zlewozmywaka i baterii to doskonała okazja do zmiany aranżacji całej strefy zmywania. Wbudowany w blat dozownik na płyn do zmywania z pewnością pozwolą w łatwy sposób utrzymać porządek na blacie. Jednak zanim wymienimy blat i zlewozmywak, warto zastanowić się który model będzie dla nas najbardziej praktyczny. Być może nasz stary zlew jest za mały, niewygodny lub brakuje w nim ociekacza? A może wręcz przeciwnie – dwukomorowy zlewozmywak przestał być już potrzebny i z chęcią odzyskalibyśmy trochę wolnego miejsca na blacie roboczym? Firma Franke proponuje zlewozmywaki wykonane z różnych materiałów i o różnych wymiarach. Znalezienie odpowiedniego modelu z pewnością ułatwi specjalna wyszukiwarka, znajdująca się na stronie producenta. Dzięki niej można w łatwy i szybki sposób wybrać idealny zlewozmywak.

Gotowe blaty laminowane czy drewniane, w wielu kolorach i wykończeniach dostępne są w wielu marketach budowlanych i w sklepach z wyposażeniem kuchennym. Przycięcie ich na wymiar naszej kuchni i wycięcie potrzebnych otworów nie stanowi większego problemu.

Na zakończenie remontu wystarczy pomalować ściany i mamy kuchnię odmienioną. Nie można zapomnieć o dodatkach, gdyż to od nich zależy końcowy efekt i one pomogą tworzyć styl kuchni. Lampa, zasłony lub rolety, pojemniki na żywność czy akcesoria kuchenne w odpowiednio dobranym kolorze dopełnią całości.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)