Eleganckie i funkcjonalne natryski przesuwne

prysznic

fot. prysznic

O czym należy pamiętać przy zakupie odpowiedniego natrysku prysznicowego? Przede wszystkim o komforcie użytkowania wszystkich domowników. Dlatego zwolennikom praktycznych i wygodnych rozwiązań polecane są modele przesuwne.

Wśród dostępnych modeli wyróżniamy natryski punktowe oraz przesuwne. Pierwsze z nich, posiadają nieruchomy uchwyt i znajdują zastosowanie przede wszystkim w łazienkach o niewielkiej powierzchni – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Aby zapewnić wszystkim użytkownikom optymalny dostęp do rączki prysznica, taki natrysk powinien być zamontowany na wysokości około 190 cm – dodaje. Tymczasem modele przesuwne pozwalają na indywidualną regulację wysokości prysznica, w zależności od potrzeb użytkowania. Rozwiązanie polecane jest szczególnie w przypadku osób starszych i dzieci. Modele przesuwne, dzięki wyposażeniu w wielofunkcyjne słuchawki, pozwalają także na ustawienie intensywności strumienia i odpowiedniej temperatury, tym samym eliminują ryzyko poparzenia.

W strugach deszczu

Przeczytaj również: Fototapety kwiaty
deszczownia

fot. deszczownia

Jedną z ciekawszych propozycji w grupie natrysków przesuwnych jest deszczownica. Prócz tradycyjnej słuchawki, montowana jest specjalna głowica talerzowa, rozpraszająca wodę. Daje to wrażenie orzeźwiających kropli deszczu – od lekkiej mżawki po intensywne strugi. Taki masaż wodny poprawi krążenie krwi i rozluźni spięte mięśnie. Deszczownica to także rozwiązanie ekonomiczne. Wyposażona w napowietrzacz, który rozbija strumień bez wyraźnej zmiany jego intensywności, zapewnia oszczędne wykorzystanie wody. Nie wymaga samodzielnego trzymania słuchawki, co ma znaczenie w przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych. – Decydując się na zakup deszczownicy, warto upewnić się czy posiada ona system zapobiegający osadzaniu się kamienia – podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert z Grupy Armatura. – Zapewnia on bowiem samodzielne oczyszczanie wylotów bez konieczności czasochłonnej konserwacji – dodaje. Pamiętajmy o walorach estetycznych tego typu modeli. Deszczownice znajdą zastosowanie w minimalistycznych, eleganckich wnętrzach. Charakterystyczny design natrysku podkreśli też nowoczesny i odważny wystrój łazienek.

Relaks pod kolumną
Wyposażone w dysze masujące panele natryskowe zyskują coraz więcej zwolenników. Poziome ustawienie strumieni wody nie pozwala jednak na zamontowanie ich w odkrytych wannach lub prysznicach. Alternatywą dla tego typu modeli są kolumny natryskowe, które podobnie jak w przypadku deszczownicy, wyposażone są w głowice, montowane bezpośrednio w kabinie. – Najtrwalszym rozwiązaniem są te, w produkcji których użyto mosiądzu. Co równie istotne, aby wyeliminować konieczność samodzielnego dopasowania poszczególnych elementów, warto wybrać model z wbudowaną baterią – dodaje. Ważne także, aby sprawdzić czy dany model, podobnie jak w deszczownicach, posiada system samodzielnego odkamieniania, który zagwarantuje bezawaryjne działanie urządzenia.

Przemyślana decyzja o zakupie natrysku jest o tyle istotna, że eliminuje ryzyko pojawienia się problemów, które mogą pojawić się podczas korzystania z prysznica. Wybór odpowiedniego modelu zagwarantuje nam nie tylko pozyskanie rozwiązania wydajnego i ergonomicznego, ale także bezpiecznego. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)