Elewacje w kolorach natury

Nowoczesne rozwiązania kompozycyjne z użyciem klinkieru

fot. Nowoczesne rozwiązania kompozycyjne z użyciem klinkieru

Klinkier to szlachetny materiał, który z powodzeniem znajduje zastosowanie we współczesnej architekturze. Jego wyjątkowe walory dekoracyjne można odpowiednio zaakcentować stosując zaprawy spoinujące w starannie dobranych odcieniach. Firma quick-mix oferuje paletę kolorystyczną zapraw do klinkieru V.O.R. z oryginalnym trasem Tubag w 16 barwach. Najszersza na rynku gama niepowtarzalnych kolorów daje największe możliwości realizacji autorskich projektów elewacji z klinkieru.

Cegły klinkierowe są wykorzystywane przy wznoszeniu ścian nośnych i licowych domów, murów, ogrodzeń oraz elementów małej architektury. Materiał ten doskonale nadaje się do tworzenia tradycyjnych i nowoczesnych kompozycji, które prezentują wyjątkowe piękno i nadają fasadom wyjątkowego charakteru. Dzięki ich rosnącej popularności, na rynku z łatwością odnajdziemy rozbudowaną ofertę klinkieru. Mając do wyboru szeroką gamę kolorystyczną włącznie z oryginalnymi wersjami przepalanymi, można nadać budynkowi indywidualnego wyrazu. Interesujący wygląd elewacji nadaje gładka lub ryflowana faktura lica.

Klinkier to materiał naturalny i szlachetny, dlatego wymaga oryginalnej oprawy. Zaprawy do klinkieru VOR z dodatkiem trasu Tubag, dostępne są w 16 ciekawych kolorach. Wykorzystanie zapraw V.O.R. z trasem Tubag firmy quick-mix, gwarantuje wyeksponowanie prawdziwego uroku murów klinkierowych oraz ochronę przed powstawaniem wykwitów, a dzięki temu trwałość i niezmienność efektu kolorystycznego.

Podkreśl piękno klinkieru

Tradycyjne odcienie cegły klinkierowej

fot. Tradycyjne odcienie cegły klinkierowej

Klinkier wykorzystywany jest zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych projektach elewacji. Nowoczesne aranżacje klinkierowe są przeważnie harmonijne i jednokolorowe. Taki efekt uzyskiwany jest dzięki precyzyjnemu doborowi odcieni cegły i spoiny.

Przeczytaj również: Dobrze wybrany parapet wewnętrzny

Tradycyjne rozwiązania bazują natomiast na silniejszych kontrastach, mających na celu zdecydowane podkreślenie sposobu wiązania cegieł w elewacji, co podkreśla charakter budowli. Podczas projektowania powinno się także dopasować kolor elewacji do odcieni ram stolarki okiennej i dachu. Różnorodność barw zapraw do murowania i spoinowania ścian z klinkieru V.O.R. z oryginalnym trasem Tubag pozwala stworzyć wyrafinowaną i wyrazistą kompozycję w kolorach natury – od chłodnych grafitowych i piaskowych aranżacji w stylu modernistycznym, aż po nowoczesne elewacje w pastelowych, groszkowych lub miedzianych odcieniach. Wygląd końcowy zaplanowanej kompozycji możemy sprawdzić dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej na urządzenia typu iPhone/iPad Kreacja Domu (Hausdesigner) firmy quick-mix, która dostępna jest w App Store.

Imponujące elewacje bez zacieków
Uszlachetnianie trasem Tubag zaprawy V.O.R. firmy quuic-mix daje pewność, że klinkier zachowa walory estetyczne na długie lata, a kompozycja kolorystyczna pozostanie bez zmian. Wyjątkowe właściwości naturalnego trasu Tubag eliminują możliwość powstawania wykwitów wapiennych na powierzchni cegieł. Dzięki temu w łatwy sposób możemy utrzymać naturalną estetykę elewacji. Trwałość koloru wybranego z palety barw gwarantują wyselekcjonowane pigmenty odporne na działanie promieni UV.

Zaprawy do klinkieru firmy quick-mix występują w czterech wariantach przeznaczonych do cegieł o różnej nasiąkliwości. Dzięki temu nie ma ograniczeń w stosowaniu pełnej gamy kolorów. Wykorzystując do łączenia cegieł klinkierowych system zapraw V.O.R. z trasem Tubag firmy quick-mix otrzymujemy gwarancję wytrzymałego wiązania, a także gładkiej i szczelnej spoiny, odpornej na zabrudzenia i wilgoć.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)