Estetyczne i ergonomiczne klamki garażowe

Klamka

fot. Klamka

Estetyczne i ergonomiczne klamki pozwalają bez problemów otworzyć i zamknąć niemal każde drzwi. Firma Normstahl oferuje klamki do swoich bram, które nie tylko odryglowują zamek czy odblokowują automat, ale przede wszystkim pozwolą bez trudu wejść do garażu. Dodatkowo wybór koloru klamki pasującego do poszycia bramy pozwala stworzyć estetyczną kompozycję.

Niezbędnym elementem każdych drzwi jest klamka. Jedne są smukłe, delikatne, inne bardziej masywne, okrągłe lub prostokątne. Wszystkie rozwiązania łączy podstawowa funkcja – ułatwienie podczas otwierania drzwi. Nie można zapomnieć także o ozdobnym charakterze klamki. Idealnie dobrane do stylu, koloru i wielkości drzwi stanowią niezwykle designerski dodatek podkreślający wygląd wejścia. Ergonomicznie ukształtowana, metalowa klamka do bram garażowych firmy Normstahl pozwoli w pełni kontrolować jej otwieranie i zamykanie. Klamka montowana w bramie nie wystaje poza jej powierzchnię, co zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo użytkowania. Klamki wykonane są z trwałych i mocnych materiałów. Dzięki temu jest ona odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, co więcej na długo zachowuje atrakcyjny i estetyczny wygląd.

Jedna klamka – kilka funkcji

Przeczytaj również: Kolorowe płyty chodnikowe
Klamki

fot. Klamki

Klamka Normstahl przymocowana do bramy pełni wiele funkcji użytkowych. Przede wszystkim rozwiązanie to pozwala odryglować zamek. Dzięki temu wystarczy jedynie przekręcenie klucza, by otworzyć bramę. Dodatkowo pełni funkcję podchwytu ułatwiającego otwieranie bramy – działając w kierunku zgodnym z ruchem bramy. Nie można zapomnieć o tym, że klamka może także odblokować automat, który spowoduje automatyczne podniesienie paneli naszej bramy. Co więcej, cylinder zamka umieszczony w zaokrąglonej kasecie stanowi dla niego specjalną ochronę. Warto podkreślić, że prosta wymiana wkładki cylindrycznej zamka jest możliwa w przypadku wkładki Euro, wkładki owalnej ASSA i wkładki okrągłej KABA 22 mm. Niewątpliwą zaletą klamki Normstahl jest to, że podpowiada ona użytkownikom kierunek ruchu bramy, co więcej, ułatwia przesuwanie paneli w stronę otwierania. Oznacza to, że bramy segmentowe boczne, które są wyjątkowo lekkobieżne, można będzie otwierać i zamykać z dziecinną łatwością.

Klamka Normstahl dostępna jest aż w czterech kolorach – czarnym, złotym, srebrnym oraz szlachetnej stali, co zdecydowanie poprawia estetykę i design naszego wejścia do garażu. Odcienie imitujące metale dodadzą szlachetności i uroku delikatnym poszyciom bram. Klamka w kolorze klasycznej czerni będzie dopełnieniem ciemnych dekorów. Warto podkreślić, że srebrna klamka jest standardowo montowana w bramach górnych EURO oraz bramach sekcyjnych bocznych TOP-ISO firmy Normstahl. Z kolei czarna klamka dołączana jest w zestawie do bram górnych i bocznych Aluframe firmy Normstahl.

Przeczytaj również: Deski kompozytowe na taras

Klamka kojarzona jest przede wszystkim z mechanizmem ułatwiającym otwieranie i zamykanie wszelkiego rodzaju drzwi. Klamki do bram garażowych z oferty firmy Normstahl zapewniają wygodę podczas użytkowania bramy, wpływając na estetykę wejścia do garażu. Zamontowanie tego typu rozwiązania gwarantuje bezproblemowe korzystanie z bram bocznych, górnych czy uchylnych.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)