Esy-floresy i zabawa geometrią

Czy można w stylowy sposób wprowadzić element zaskoczenia do wnętrza urządzonego w klasycznej czerni i bieli? Nowe płytki ceramiczne dekoracyjne z kolekcji Opp! marki Ceramstic umożliwiają to każdemu miłośnikowi odważnego designu, patrzącemu na świat z lekkim przymrużeniem oka. Czerwone akcenty stworzą kolorystyczne przełamanie, a geometryczne wzory, które można łączyć na różne sposoby, umożliwią nadanie indywidualnego i oryginalnego charakteru kuchni czy łazience.

łazienka

fot. łazienka

Siła prostych form
Konstruktywiści, opierając się na dyscyplinie formalnej, zawęzili środek wyrazu do podstawowych figur geometrycznych. Linie proste, koła, trójkąty, kwadraty, miały oddziaływać na siebie, wywołując wrażenie wewnętrznego napięcia. Nową perspektywę postrzegania dzieł sztuki wprowadził także w latach 60. Wizualizm, czyli op-art, który poprzez użycie prostych, geometrycznych form, miał silnie oddziaływać na zmysł wzroku. Tworzone obrazy wywoływały grę świateł i złudzeń optycznych. Wpływy malarstwa awangardowego można odnaleźć w niemal wszystkich dziedzinach sztuki. Bogactwo konstruktywizmu i op-artu stało się inspiracją dla projektantów nowej kolekcji dekorów marki Ceramstic Opp! Point i Aim, które umożliwiają nowoczesne wykończenie kuchni lub łazienki.

Minimalizm z charakterem
Ściany pokryte czarno-białymi płytkami to idealne rozwiązanie dla każdego miłośnika minimalistycznych wnętrz wypełnionych światłem i przestrzenią. Połączenie, choć klasyczne, dzięki prostocie formy pozwala na stworzenie awangardowego pomieszczenia, które spodoba się wszystkim ceniącym porządek, harmonię, a także oryginalność.

Zobacz również: Płytki: plan dla ścian
łazienka

fot. łazienka

Warto sięgnąć po odważne, nietypowe dodatki, nadać pomieszczeniu wyrazisty charakter. Ciekawym rozwiązaniem na pewno okażą się dekoracje z akcentami w kontrastujących kolorach, które nie tylko ożywią monochromatyczne połączenie barw, ale także ocieplą wnętrze. Czerwone akcenty oraz proste wzory skomponowane na bazie podstawowych brył geometrycznych płytek dekoracyjnych Opp! Point i Aim to odpowiedź dla wszystkich poszukujących czegoś, co pozwoli uzyskać we wnętrzach efekt nietypowości przemieszanej z odrobiną poczucia humoru. Wyłamujące się z prostych linii kwadraty lub półokrągłe wzory, które można łączyć na różne sposoby, nadają indywidualnego rysu. To propozycja dla odważnych, którzy chcą, bawiąc się prostą formą, stworzyć wyrazistą aranżację.
Szeroki wybór wzorów i motywów dekoracyjnych pozwala nadać odpowiedniego wyrazu urządzanemu wnętrzu. „Na ścianie możemy zastosować prostokątną glazurę Opp! marki Ceramstic w odcieniu śnieżnej bieli, na podłodzenatomiast biały i czarny gres wielkoformatowy. Takie zestawienie idealnie komponuje się z bielą łazienkowych sprzętów. Płytki z kolekcji Opp! są rektyfikowane, dzięki czemu możemy zastosować minimalne, prawie niewidoczne fugi, uzyskując efekt jednolitej, lśniącej tafli” – radzi Joanna Ciecierska stylistyka marki.

„Biało-czarne pomieszczenia stanowią doskonałe tło do różnorodnych, oryginalnych elementów dekoracyjnych. Użycie płytek z czerwonym akcentem kolorystycznym oraz geometrycznymi wzorami, nie tylko nada pomieszczeniom wyraizsty charakter, ale także ożywi je i wypełni pozytywną energią. Pamiętajmy, że design to także świetna zabawa!” – dodaje stylistka Ceramstic.
REKLAMAPK

Przeczytaj również: Fototapety – Tekstury
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)