Filiżankowy wybieg

filiżanki

fot. filiżanki

Kolekcje Prêt à Porter kojarzą się z modą dla wszystkich, szytą masowo, bo nie na indywidualne zamówienie. Niemniej, świat mody od dawna wie, że pojęcie Prêt à Porter bynajmniej nie wyklucza szyku i eleganckiego stylu. Przy takim założeniu czytelna i zrozumiała staje się idea towarzysząca nazwaniu porcelany znanej włoskiej marki Bugatti właśnie – Prêt à Porter.

Filiżanko-kubeczki o różnorodnej kolorystyce – czerwone, białe, żółte, zielone, pomarańczowe i czarne – stworzone zostały z masywnej porcelany. Wszystkie są białe wewnątrz, na zewnątrz jednokolorowe. W ten sposób kawa, czy herbata ładnie odcinają się od barwy zastawy. Tu z wyraźnie widoczną i charakterystyczną dla Bugatti przekorą sformułowanie Prêt à Porter traci swoje pospolite znaczenie. Bo zestaw do „pospolitych” bynajmniej nie należy i to wcale nie za sprawą logo Bugatti. Te filiżanki bronią się same przed zaklasyfikowaniem ich jako „zwyczajnych” i „dla wszystkich”.
Seria porcelany Prêt à Porter została zaprojektowana przez znanych designerów Bugatti – Andreasa Seegatza i grupy Stars Milano. Seegatz jest twórcą, między innymi, jednego z najbardziej reprezentacyjnych sprzętów Bugatti – ekspresu Diva.

Filiżanki Prêt à Porter przyciągają wzrok za sprawą sympatycznego uszka, które wyróżnia się na tle prostej bryły. Uchwyt jest zabawny, bo zdaje się być „pulchny”. Jest na swój sposób radosny i przytulny. Aż chce się go chwycić w dłoń. Uroku zastawie Prêt à Porter marki Bugatti nadają ciekawie profilowane talerzyki, które zamiast tradycyjnego wgłębienia w centrum, posiadają wypustki utrzymujące filiżankę na środku spodeczka.

Bardzo starannie wykonany zestaw filiżanek i spodeczków mieści się na ciekawie profilowanym stojaku, w którego środku w stosie leżą talerzyki, a na zakrzywionych stalowych uchwytach wiszą kubeczko-filiżanki. Zestaw jest i praktyczny i estetyczny zarazem. Zajmuje niewiele miejsca, dając jednocześnie ogromnie dużo radości.

Porcelana Prêt à Porter (link) marki Bugatti będzie kolorowym prezentem dopełniającym pasji delektowania się kawą i herbatą. Dla pasjonatów luksusowych marek i sympatycznych form filiżanki ze spodeczkami będą podarunkiem rozjaśniającym codzienność.

Sklep www.smakprostoty.pl chętnie podziwia na wybiegu Bugatti pokaz mody szykownych filiżanek Prêt à Porter.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)