Fotel w stylu wiktoriańskim

fotel

fot. fotel

Wnętrza inspirowane dawnymi trendami nigdy nie wychodzą z mody. Styl wiktoriański, kolonialny, dworkowy, szaleństwa lat 20-tych i 30-tych – dzisiaj intrygują i ciekawią. Przede wszystkim jednak – inspirują.

Odwoływanie się do gustów minionych epok może być ciekawą przygodą designerską. Producenci elementów aranżacyjnych, głównie mebli, starają się łączyć odmienne nurty. Czerpią inspirację z różnych epok i łączą je w jednym modelu podkreślając eklektyzm dzisiejszego podejścia do designu.

Przykładem takich połączeń jest fotel Lonny firmy Jadik. Jego forma przywodzi na myśl styl wiktoriański – miękki mebel, na którym siedząc można popijać herbatę, czytać ulubioną książkę lub po prostu wypoczywać. Materiał zaś kojarzy się z latami trzydziestymi. Dodatkiem są guziki na oparciu, charakterystyczne dla brytyjskich i francuskich mebli klasycznych. Drewniane elementy zbudowane zostały z buku lub dębu, siedzisko natomiast wypełnione jest kilkoma precyzyjnie dobranymi rodzajami pianki poliuretanowej. Fotel ma prostą formę, jest wytrzymały i stabilny.

Przeczytaj: Kubki w swetrach

Można go łączyć zarówno z elementami, których forma również inspirowana jest dawnymi trendami, jak i z nowoczesnym designem, którego będzie ciekawym dopełnieniem.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)