Naklejki na meble

Naklejki

fot. Naklejki

Czy wiesz, jak niewiele czasu i pracy potrzeba, aby całkowicie odświeżyć wystrój wnętrza? Do tego celu doskonale nadają się naklejki na meble i naklejki na drzwi. Fotolaminaty z wysokiej jakości grafikami natchną nowym życiem stare, nudne meble lub drzwi wewnętrzne. Jak odmienić wnętrze w 20 min?

Czym są fotolaminaty?
Fotolaminaty do oklejania drzwi i frontów meblowych składają się z trzech warstw: zdjęcia, folii i laminatu zespolonych w jedną, nierozłączną strukturę. Naklejki wielkoformatowe można dostosować do dowolnych wymiarów. Dodatkową zaletą tego typu okleiny dekoracyjnej jest jej odporność na uszkodzenia i zabrudzenia.

Jak wybrać wzór naklejki?
Wybór wzoru i formatu naklejki to najtrudniejsze zadanie. Należy przy tym pamiętać o dopasowaniu motywu i kolorystyki do wystroju wnętrza. Do pomieszczeń małych zaleca się grafiki perspektywiczne, dające wrażenie większej przestrzeni i głębi. Firmy produkujące naklejki na ścianę, naklejki na ścianę dla dzieci oraz fotolaminaty na meble i drzwi oferują duży wybór tematów i kolorystyki grafik wysokiej jakości.

Szafirki

fot. Szafirki

Rodzaj motywu i wzoru to kwestia indywidualnego gustu. Mogą to być bezkresne kwieciste łąki, zabytkowe wąskie uliczki, nocne widoki na tętniące życiem miasto, czy też wakacyjne pejzaże.
Wystarczy usiąść wygodnie przed komputerem,a następnie dobrać i zamówić wymarzony wzór naklejki na wymiar z dostawą do domu.

Samodzielna odmiana wnętrza w 20 minut
Aby przykleić fotolaminaty można zdać się na profesjonalne usługi fachowców, lub uzbroić się w cierpliwość i zmierzyć się z tym zadaniem samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to trudne.

szafa

fot. szafa

Bywa, że naklejki o dużych formatach wysyłane są w kilku mniejszych arkuszach. Wówczas odpad, czyli biały niezadrukowany pasek, trzeba odciąć samodzielnie – najlepiej przy użyciu nożyka do tapet. Należy także uważać na większe pyłki i kurz, które mogą przykleić się do folii i kleju. Trzeba wiedzieć, że do dekoracji naklejkami wielkoformatowymi nadają się wyłącznie powierzchnie płaskie, a po odklejeniu foli nie można jej użyć ponownie.

Na początek fronty szafy lub skrzydła drzwiowe trzeba dokładnie wyczyścić z brudu, kurzu i wszelkich drobinek. Następnie powierzchnie te należy spryskać wodą przy użyciu spryskiwacza. Woda umożliwi swobodne przesuwanie folii na powierzchni oklejanego elementu. Na płaskim, równym i twardym podkładzie folię kładzie się nadrukiem do dołu i odrywa warstwę zabezpieczającą. Klejąca strona także musi zostać równomiernie spryskana wodą. Nakładanie i naklejanie fotolaminatu najlepiej wykonać w dwie osoby. Po umieszczeniu folii na obiekcie ustawia się ją w wybrany sposób i dociska suchą, miękką szmatką w kierunku zewnętrznych krawędzi, wyciskając wodę i pęcherzyki powietrza spod spodu.

Folia układa się jeszcze przez 24h od przyklejenia, dlatego nie należy przejmować się delikatnymi niedoskonałościami, które znikną same. Pęcherzyki można przebić cieniutką igiełką i wygładzić szmatką, a delikatne fałdki wyprostować ogrzewając je suszarką do włosów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)