Fototapety do kuchni 2012

fototapety

Współczesna kuchnia znacznie różni się od kuchni naszych babć. Z domowego laboratorium, zapełnionego mnóstwem sprzętów i akcesoriów, zmieniła wygląd i styl na kształt wnętrza mieszkalnego.

Dawna kuchnia była największą izbą, w której centralnym miejscu stało palenisko. Przy kuchennym palenisku lub piecu nie tylko przygotowywano i spożywano wspólne posiłki, ale też wykonywano wiele prac domowych. Obecnie, kuchnia jest wciąż niezbędna w domu i mieszkaniu, choćby w postaci aneksu. Jednak dostępność półproduktów, gotowych potraw oraz odmienny tryb życia, spowodowały redukcję przestrzeni niezbędnej do aranżacji tej funkcji, a także styl wnętrza.

Apetyczna fototapeta w kuchni
Surowość i oszczędność form stosowanych we współczesnej architekturze, bywa na co dzień nieznośna, dlatego coraz częściej poszukuje się elementów wystroju, które ożywią aranżację.
Ciekawym pomysłem na uatrakcyjnienie wnętrza są fototapety. Wielkoformatowa dekoracja graficzna, może stać się integralnym elementem wystroju kuchni.
Fototapety do kuchni mogą być tłem minimalistycznego umeblowania lub wzbogacić pustą przestrzeń pomiędzy szafkami kuchennymi. Fototapeta do kuchni, może też w interesujący sposób informować o funkcji pomieszczenia.

fototapety

fot. fototapety

Przeczytaj również: Fototapety do każdego wnętrza

Fototapety kuchenne przy stoliku jadalnym mogą być dekoracją, która pokrywa całą powierzchnię ściany, od podłogi do sufitu. Najpopularniejszym motywem graficznym w aranżacji kuchni są produkty spożywcze. Aby ozdoba nie atakowała użytkowników pomieszczenia wielobarwną pstrokacizną, można dobrać grafikę monochromatyczną, lub z przewodnim motywem kolorystycznym. Takie wzory łatwo dopasować nawet do istniejącej aranżacji wnętrza.

fototapety

fot. fototapety

fototapety

fot. fototapety

kuchnia

fot. kuchnia

Alternatywą dla fototapety, mogą być obrazy kuchenne w formie druku wielkoformatowego na blejtramie lub naklejki kuchenne na lodówki.

Grafiki przedstawiające stare sprzęty kuchenne, i regionalne wypieki doskonale sprawdzą się w kuchniach stylizowanych. Wielbiciele kuchni włoskiej pewnością skuszą się na smakowite zdjęcia mieszanek przypraw, ziół, purpurowych pomidorków, papryczek i kolorowych makaroników.
Amatorzy wybornej kawy mogą przebierać wśród mnóstwa grafik przedstawiających kawę w formie palonych ziaren i przepysznych, gotowych trunków w wytwornych filiżankach.

Fototapety kuchenne wykonywane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie temperatury, tłuszcz i inne, trudne do usunięcia, zabrudzenia. Łatwo utrzymać je w czystości. Powłokę zewnętrzną, w razie potrzeby, wystarczy przetrzeć miękką ściereczką z odrobiną płynu do naczyń. Dodatkowym zabezpieczeniem fototapety do kuchni pod szafki, może być cienka tafla szkła lub pleksi.

Przeczytaj też:
Fototapeta z efektem muru bez murowania
Fototapeta z krajobrazem
Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem
Fototapety czarno-białe
Fototapety do biura
Fototapety do kuchni
Fototapety – kawa i przyprawy
Fototapety do pokoju dziecka
Fototapety do restauracji
Fototapety do salonu
Fototapety do sypialni
Fototapety kwiaty
Fototapety nowoczesne
Fototapety powiększające wnętrze
Fototapety z miastem
Fototapety ze zwierzętami
Fototapety – taniec
Fototapety – ludzie
Fototapety abstrakcja
Naklejki na lodówki
Fototapety na drzwi

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)