Funkcjonalnie i nowocześnie – pomysł na oświetloną półkę

oświetlenie,półka

fot. oświetlenie,półka

Stylowa i pełna prostoty – taka jest oświetlona półka, która zachwyci nie tylko miłośników minimalistycznych wnętrz. Z pewnością przypadnie do gustu także molom książkowym, ponieważ daje idealne światło do czytania i łatwo ją zamontować nad ulubionym fotelem czy sofą.

Do wykonania oświetlonej półki potrzeba:
– 3 kabli do lamp w oplocie z oprawką (np. metalową) o długości dopasowanej do półki i odległości od kontaktu
– 3 żarówek
– półki (o dowolnej długości, szerokości i w wybranym kolorze)
– akumulatorowego narzędzia wielofunkcyjnego (np. Bosch Uneo)
– wiertła do drewna o średnicy 8 mm

oświetlenie,półki

Przeczytaj również: Zachwycające płytki Aparici

fot. oświetlenie,półki

W oświetloną półkę możesz zmienić jedną z tych, które już wiszą na Twojej ścianie lub stworzyć ją zupełnie od nowa. Wystarczy, że kupisz półkę, która stylem i rozmiarem wpisze się w pomieszczenie, a następnie udoskonalisz ją montując oświetlenie.

Najpierw zaznacz ołówkiem na półce sześć miejsc, które będą przechodziły kable. Odległość między nimi zależą tylko od potrzeb domowników. Następnie przy użyciu akumulatorowego narzędzia wielofunkcyjnego z 8 mm wiertłem do drewna, należy wywiercić w zaznaczonych miejscach otwory – po dwa w każdą żarówkę. Przełóż przez nie kable z oprawkami skierowanymi do dołu. Zamontuj półkę w wybranym miejscu, wkręć żarówki w oprawki kabli i ciesz się oryginalną, designerską i funkcjonalną dekoracją.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)