Gabiony mogą świecić

ogrodzenie

fot. ogrodzenie

Piękne ogrodzenia wykonane z koszy gabionowych, wypełnione kolorowymi warstwami kamieni i szkła, także w nocy mogą oczarowywać swoim wyglądem. Fantazyjne ogrodzenie zbudował inwestor z Węgier, łącząc kilka popularnych rozwiązań w coś absolutnie oryginalnego.

Zazwyczaj ogrodzenie gabionowe i oświetlenie instaluje się oddzielnie. Słupy ogrodzeniowe służą jedynie do zamontowania paneli lub siatki.

Niebanalny pomysł na ogrodzenie gabionowe

Przeczytaj również: Jak zbudować balkon i taras?
ogrodzenie

fot. ogrodzenie

Pomysł umieszczenia oświetlenia w gabionie pochodzi od węgierskiego inwestora z miasta Kecskemet, który postanowił połączyć oświetlenie zewnętrzne i gabion w jedno nowatorskie rozwiązanie. W pierwszej kolejności, w firmie Betafence, zamówił panele gabionowe o wymiarach oczka 50×100 mm i grubości drutu 4 mm. Zrobił z nich murki i słupy o łącznej długości około 20 metrów i wysokości 2 m.

Inny „klinkier”
Powstałe kosze gabionowe wypełnił różnobarwnymi kamieniami, tworząc symetryczne warstwy o odróżniających się od siebie barwach. Przestrzenie między słupami wypełnił panelami ogrodzeniowymi z drutów zgrzewanych z przegięciem 3D.

Jak sprawić, żeby gabion świecił
W górnej części gabionu inwestor zamontował lampki elektryczne, a wolną przestrzeń wypełnił niebieskawym szkłem. Oryginalny wygląd gabionów przyciąga wzrok w ciągu dnia, a nocą świecące fragmenty słupów zdają się lewitować w powietrzu.

Właściciel niezwykłego ogrodzenia osiągnął swój cel: zachwyca i inspiruje innych, by realizowali swoje małe marzenia, nawet jeśli dotyczą tylko ogrodzenia domu.

ogrodzenie

fot. ogrodzenie

Dowiedz się, czym są gabiony na www.ogradzamy.pl.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)