Garderoba dla fashionistki

wieszaki

fot. wieszaki

Marylin Monroe śpiewała kiedyś, że „diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety”… Czasy się zmieniły, przeciętna zasobność portfela także, dlatego wiele kobiet znalazło mniej elitarnych „przyjaciół”, na przykład w popularnych sieciówkach odzieżowych. Właśnie dlatego szafy płci pięknej pękają w szwach, a z drugiej strony kobiety wciąż nie mają się w co ubrać. Jest jednak na to rozwiązanie. Trzeba wyeksponować ubrania tak, aby było je lepiej widać i łatwiej można było je ze sobą zestawić. W tym celu warto zainwestować w przenośną garderobę!

Przeczytaj: Modna mozaika

Wśród garderób przenośnych można wybierać pomiędzy ruchomymi – na kółkach – albo stojącymi. Jednak oba modele można dowolnie przestawiać w obszarze mieszkania, bo nieobciążone ubraniami są dość lekkie. Co więcej na większe wyjścia lub przed ważnymi okazjami – można je ustawić w centrum salonu i poręcznie kompletować super zestawy, a po zakończeniu po prostu odstawić w mniej widoczne miejsce.

Zakup nie „na oko”
Przygotowując się do kupna garderoby najpierw należy zmierzyć ilość powierzchni, jaka zostanie na nią przeznaczona. Każda ma bowiem określoną wysokość i głębokość. Garderoby stojące mają przeważnie stałą wielkość. Te na kółkach są regulowane i mogą dostosować się do wymiaru wolnej przestrzeni. – Większość garderób ruchomych ma regulowaną wysokość i szerokość. Szerokości garderób zaczynają się już od 70-75 cm i można je zwiększać zazwyczaj do metra, natomiast ich wysokość można regulować aż do prawie 2 metrów – mówi Dorota Kucharska, ekspert ds. garderób w Kuchinox.

wieszaki

fot. wieszaki

Ciężar na miarę
Kupując garderobę trzeba wziąć pod uwagę ciężar, jaki może ona maksymalnie udźwignąć. Każdy producent podaje na etykiecie produkcyjnej lub opakowaniu maksymalny udźwig drążków i półek garderoby. Minimalne obciążenie dla najmniejszych stendrów na kółkach to 10 kg, maksymalne to ok. 20 kg. Jeżeli garderoba składa się z dwóch bliźniaczych drążków, łącznie może dźwignąć ciężar 40 kg, więc przyda się do ciężkich, zimowych płaszczy czy kurtek.

Ważne przeznaczenie
W zależności od tego czy uporządkowania potrzebują ubrania wiszące na wieszakach czy też buty lub walizki, można wybierać między różnymi typami garderób. Standardowe z drążkami będą odpowiednie do ciuchów wiszących, natomiast stojące z półkami przydadzą się na buty i walizki. „Producenci starają się też połączyć te dwie funkcjonalności w jednej garderobie – i tak powstały stendry ruchome, które mają dodatkowe półki na buty czy kapelusze. Taką garderobą w asortymencie Kuchinox jest Marcus" – mówi Dorota Kucharska.

Garderoby to rzecz niezwykle przydatna, szczególnie kobietom, które zawsze „nie mają się w co ubrać”. Eksponując ubrania tak, by wszystkie dokładnie widzieć i łatwiej zestawiać ze sobą, problem braku odzieży zniknie, a zestawy mogą okazać się bardziej przemyślane i ciekawsze. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)