Gdzie sprzedaje się najwięcej mieszkań deweloperskich?

W każdym mieście istnieją miejsca mniej i bardziej atrakcyjne. Lokalizacja, to bardzo ważny czynnik wpływający na prestiż inwestycji, jej wartość, a także tempo sprzedaży.

Do wysokiej sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego, jaką obserwujemy obecnie, przyczyniła się przede wszystkim szeroka oferta rynkowa. Takie wnioski płyną z najnowszej edycji kwartalnych raportów „Pierwotny rynek mieszkaniowy” przygotowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. Tam gdzie inwestycji było najwięcej również i sprzedaż z reguły jest wysoka. Klienci mają w czym wybierać i łatwiej mogą znaleźć spełniający ich wymagania lokal. Jednak sama szeroka oferta sprzedażowa nie gwarantuje sukcesu sprzedażowego. Wśród innych ważnych cech należy wymienić dogodną lokalizację względem innych części miasta, zaplecze komunikacyjne, handlowe i usługowe, a także atrakcyjny poziom cen ofertowych.

W Warszawie najwięcej mieszkań deweloperskich sprzedaje się w dzielnicach Wola oraz Praga Południe. Chodź to najtańsze lokalizacje, atrakcyjność z pewnością nie jest ich atutem. Sukces sprzedażowy w tym obszarze zapewnia między innymi budowa centralnego odcinka II linii metra oraz perspektywa budowy pozostałej części linii w przyszłości.

W Krakowie najwyższa sprzedaż obserwowana jest w dzielnicach Grzegórzki oraz Podgórze. Grzegórzki to dzielnica bardzo atrakcyjna, znajdująca się około w okolicy centrum, blisko Bulwarów Wiślanych. Ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę handlową, społeczną i komunikacyjną. Z kolei Podgórze to miejsce o szerokiej i zróżnicowanej ofercie deweloperów obejmującej zarówno apartamenty na Zabłociu jak i tańsze osiedla na osiedlu Płaszów, które bardzo zyskało dzięki wybudowanej w ostatnich latach linii tramwajowej.
W poniższe zestawienie przedstawia dzielnice pięciu miast będących największymi rynkami deweloperskimi w kraju, które w II kw. 2013 r. charakteryzowały się największym poziomem sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym.

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)