Gips- materiał znany od lat

W ostatnich czasie inwestorzy i wykonawcy coraz częściej kupują gotowe mieszanki tynkarskie, dające gwarancję wysokiej jakości. Ich oferta rynkowa jest bardzo różnorodna – od tradycyjnych cementowo-wapiennych, poprzez czystowapienne i gliniane, do najczęściej stosowanych wewnątrz pomieszczeń tynków gipsowych. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety gotowych mieszanek oraz relatywnie niską cenę, okazuje się, że w tej chwili nie ma lepszej alternatywy.

Gips na topie

tynki

fot. tynki

Czasy, kiedy na budowę zamawiana była wywrotka piasku, cement i wapno, a następnie w betoniarce wykonywano zaprawę tynkarską, powoli przechodzą do historii. Produkty wykonywane w ten sposób nie gwarantują stałej jakości, co bezpośrednio przekłada się na nieprawidłowe funkcjonowanie tynku. Powierzchnia wyprawy jest nierównomierna i przeważnie dodatkowo wymaga nakładania gładzi. Ten sposób wykonywania tynków powoduje znaczne wydłużenie czasu pracy i konieczność zaangażowania większej liczby osób, co podnosi koszty robocizny. Musimy się również liczyć z dużymi stratami materiału. Wszystko to sprawia, że inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup gotowych mieszanek tynkarskich, oszczędzających materiał, czas i pieniądze, a przy tym wszystkim zachowujących wysokie właściwości techniczne.

Przeczytaj również: Efekt przestrzennej struktury

Materiał znany od lat
Jako materiał budowlany gips znany jest już od dawna. Jednak w ostatnich latach notuje się największy wzrost zużycia tego materiału. Powodem jest powszechne stosowanie w budownictwie mieszkaniowym, obiektach użyteczności publicznej (szpitalach, biurach, szkołach), obiektach usługowych (hotelach, marketach, bankach) oraz domkach jednorodzinnych. O popularności tynków gipsowych świadczy możliwość wszechstronnego wykorzystania tego materiału. Produkty gipsowe idealnie nadają się na każdy rodzaj podłoża: betonowe, z pustaków ceramicznych, czy też na gazobeton lub bloczki silikatowe. Tynki gipsowe najczęściej są mieszane agregatem i nakładane maszynowo, dzięki czemu uzyskuje się optymalne parametry techniczne produktu oraz znaczną oszczędność czasu.

Co na rynku?
Gips tynkarski Baumit MG 1 Plus to gotowy do użycia tynk jednowarstwowy do ścian wewnątrz pomieszczeń, nanoszony przy pomocy agregatów tynkarskich. Jest on łatwy w obróbce, posiada wysoką wydajność i jakość. Po zastosowaniu optymalnie reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniu.
Produkt przeznaczony jest do tynkowania ścian i stropów we wszystkich pomieszczeniach, nawet tych o podwyższonej wilgotności względnej, jednak nie wyższej niż 70%. Gipsem tym można również osadzać listwy narożne, wykonywać obróbki przy wymianie okien i tynkować ręcznie,  pokrywając jednorazowo niewielkie powierzchnie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)