Glamour w odcieniach szarości

sypialnie

fot. sypialnie

Wnętrza monochromatyczne są niezwykle eleganckie. Zdawałoby się, że użycie różnych odcieni, ale tego samego koloru stworzy wystrój monotonny i bez wyrazu. Nic bardziej mylnego.

Przeczytaj również: Jasne strony ciemnego designu

Sypialnia Elizy była ciemna i przytłaczająca. Zielone ściany, brązowa podłoga oraz zabudowa, podwieszany sufit i niektóre elementy wystroju tworzyły w niej bardzo mroczny klimat. A przecież sypialnia ma być miejscem relaksu, budzić pozytywne skojarzenia. Eliza postanowiła wystąpić w programie „Szybkie Metamorfozy”. Wiedziała, że z pomocą Magdaleny Borowiak – Wróblewskiej, architekta wnętrz i prowadzącej program, spełni swoje marzenie i zmieni wygląd smutnej sypialni.

sypialnie

fot. sypialnie

W tym wnętrzu postawiliśmy na delikatne, ciepłe odcienie szarości. Niektóre elementy wystroju są srebrne, czy lekko połyskujące, jak tapeta na ścianie, gdzie zawisła galeria zdjęć Elizy. Dzięki temu sypialnia stała się elegancka i nabrała blasku. Zastosowaliśmy również białe listwy przypodłogowe i przysufitowe, co uwydatniło piękny odcień szarości – museum piece CSP-40 zdobiący ścianę za łóżkiem, z kolekcji Color Stories® marki Benjamin Moore i ozdobną tapetę. – wyjaśnia Magdalena Borowiak – Wróblewska.

sypialnie

fot. sypialnie

Pokój pomalowany został ekologiczną farbą akrylową Natura® marki Benjamin Moore, całkowicie wolną od szkodliwych, lotnych związków organicznych tzw. LZO. Choć był on remontowany zimą Eliza w tym samym dniu, gdy był malowany bez obaw mogła z niego korzystać. Natura® dzięki swojej ekologicznej recepturze jest całkowicie bezzapachowa – idealna nie tylko do sypialni, ale i pokoi dziecięcych.

dekoracje

fot. dekoracje

Ekipa programu „Szybkie Metamorfozy” w sypialni Elizy pozbyła się także podwieszanego sufitu, który jak podkreśla Magdalena Borowiak – Wróblewska, jedynie zabierał przestrzeń. Kontrastem dla ciemno-brązowej zabudowy, która musiała pozostać we wnętrzu, są białe meble, które je rozjaśniają i pięknie współgrają z szarym łóżkiem. Jego zagłówek i rama pokryte są miłą w dotyku, szarą tkaniną, co tworzy przytulny nastrój. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)