Gotycki akcent we wnętrzu

Architekci wnętrz, w celu stworzenia intrygujących projektów, uwielbiają czerpać inspirację z dorobku minionych epok. Wynikiem ich twórczych poszukiwań są często śmiałe, oryginalne i ponadczasowe aranżacje. Kolekcja Twist, nawiązująca do tajemniczej epoki średniowiecza, to efekt jednej z podróży w czasie, jaką odbyli projektanci firmy Technolux.

Dzisiejsi dekoratorzy wnętrz nie boją się ciekawych, często wręcz bulwersujących połączeń stylistycznych. Eklektyzm daje bowiem efekty spektakularne, jak w przypadku New Gothic Glamorous, czyli swobodnego i ekskluzywnego zestawienia gotyku i hollywoodzkiego glamorous. Podstawowe jego cechy to: tajemnicza mroczność i porażające bogactwo, czyli coś z zamczyska i coś z garderoby filmowej diwy. Nowy trend w architekturze oszałamia i fascynuje. Nie dziwi zatem fakt, iż stał się inspiracją do stworzenia przez firmę Technolux wyjątkowej kolekcji Twist.

lampa

fot. lampa

Wnętrze naznaczone duchem czasu
Pomieszczenia, które rozświetlą zwisy, kinkiet bądź lampa stojąca z serii Twist zyskają nie tylko na urodzie, ale również na atmosferze w nich panującej. Oprawy oświetleniowe wykonane z lakierowanej stali barwy starego złota przypominają bowiem swoim wyglądem pokaźnych rozmiarów świeczniki kandelabry. Efekt ten uzyskano dzięki łukowato wygiętym ramionom oraz żarówkom w kształcie świec. Bardzo charakterystyczna dla stylu New Gothic Glamorous bogata ornamentyka również odnalazła wydźwięk w szacie zewnętrznej linii Twist. Lampy przystrojono chwostami, czyli efektownymi frędzlami, stosowanymi w aranżacji wnętrz do ozdabiania poduszek oraz upinania zasłon i firan. Są one bardzo nietypowe, gdyż wykonane zostały ze stali lakierowanej. Co więcej ramiona lamp połączono delikatnymi, stalowymi łańcuszkami, a pomysł na taką dekorację zaczerpnięto ze strojów dam bądź mnichów epoki średniowiecza.

Zobacz również: Kolor biały w sypialni

Nowe trendy, nowe możliwości

lampa

fot. lampa

Wnętrze w stylu New Gothic Glamorous wymaga odpowiedniego doboru elementów dekoracyjnych. Dobrze skomponowana całość składa się z masywnych mebli w ciemnej kolorystyce, takich jak łóżka z baldachimem lub zagłówkiem, stylizowanym na gotycki maswerk, tapicerowane aksamitem krzesła, koniecznie z długim i wąskim oparciem oraz komody, o historycznych kształtach. Obowiązkowa jest czerń oraz głębokie, biskupie fiolety.

Bardzo istotny jest również wybór opraw oświetleniowych. Z myślą o takim wystroju powstała zatem nowa kolekcja Twist firmy Technolux, w skład której wchodzą 3 zwisy, kinkiet oraz lampa podłogowa. Ze względu na swoją gotycką, dość ciężką stylistykę wpisują się one najlepiej we wnętrza przede wszystkim wysokie i przestronne. Pokaźnych rozmiarów, dziesięcioramienny zwis Twist X o wymiarach 120 cm x 83 cm prezentować się będzie niezwykle atrakcyjnie w dużych salonach i bibliotekach. Twist V zwis, bądź Twist III zwis, o 5 bądź 3 ramionach wkomponują się natomiast w wystrój pokojów nieco mniejszych. Kinkiet Twist II możemy z kolei zamontować po obu stronach łóżka niczym pochodnie w gotyckich komnatach, dzięki czemu wzmocnimy efekt aranżacyjny w sypialni. Lampa podłogowa Twist III o rozmiarze 172 cm x 47 cm może stanowić ciekawe dopełnienie kompozycji, bądź jako osobny element dekoracyjny wnieść odrobinę dawnego luksusu do pomieszczenia w każdym stylu.

Odpowiednio dobrane lampy wieńczą dzieło, jakim jest wnętrze urządzone w wymarzony przez nas sposób. Oprawy oświetleniowe z serii Twist firmy Technolux spełniają oczekiwania zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)