Graj w kolory

Graj w kolory

fot. Graj w kolory

Kolory mają bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie organizmu. Dzięki właściwemu doborowi barw użytych w aranżacji domowych wnętrz, możemy w znaczący sposób wpłynąć na komfort mieszkania. Nie musimy jednak od razu pokrywać wszystkich ścian kolorową farbą. Wystarczy wybrać kilka designerskich elementów w żywych barwach, np. amarantowe drzwi szafy, by nadać pomieszczeniu artystycznego wyrazu.

Przeczytaj: Drzwi do wiosny

Meble we wnętrzu mieszkania dawno przestały przedmiotami codziennego użytku. Niekiedy nabierają wymiaru artystycznego. Warto spróbować samodzielnie odmienić wygląd mebli, decydując się na barwne fronty drzwi szaf i szafek. Idealnie sprawdzi się w tym zadaniu wielokolorowe szkło lakierowane lacobel, które jest dostępne w ofercie marki Komandor. Doskonale komponuje się z innymi wypełnieniami, takimi jak płyta meblowa, bambus czy drewno. Wszechstronność zastosowania tego materiału, daje niemal nieograniczone możliwości tworzenia wyjątkowych mebli, które będą pasować do klimatu pomieszczenia i charakterów domowników.

Kolorowy zawrót głowy

Przeczytaj również: Pasy i kraty we wnętrzach
Graj w kolory

fot. Graj w kolory

Kolorem we wnętrzach zajmują się nie tylko projektanci, ale także psycholodzy koloru, którzy badają znaczenie i wpływ barw na życie emocjonalne człowieka. Dzięki ich odkryciom wiemy, że np. w kuchni doskonale sprawdzi się kolor żółty, ponieważ kolor ten przyspiesza metabolizm, a także dodaje energii. Osoby cierpiące na chroniczny brak apetytu mogą eksperymentować z odważniejszymi barwami. Czerwony kolor, zastosowany np. we frontach szafek, może podnieść ciśnienie krwi i pobudzić apetyt. Podobny wpływ na barwa pomarańczy – powoduje wydzielanie się soków trawiennych i wzmacnia odczuwanie głodu, więc może pozytywnie wpłynąć na małego niejadka. Ponadto, kolor ten pobudza umysł do działania, dzięki czemu pomarańczowe fronty mebli, np. szafek kuchennych, pomogą rano szybciej zebrać niezbędną energię na cały dzień.

Graj w kolory

fot. Graj w kolory

W trakcie pracy chcemy zwiększyć produktywność naszego organizmu i pobudzić kreacje. Dlatego powinniśmy pomyśleć o towarzystwie błękitnej barwy w otoczeniu np. w postaci niebieskich skrzydeł drzwi przesuwnych. Dodatkowo, kolor ten pozwoli osiągnąć niezbędny do pracy spokój i wyciszenie.

W przestrzeniach przeznaczonych na relaks i wypoczynek, takich jak salon i sypialnia, możemy ustawić meble w kolorze zielonym, lawendowym lub różowym. Barwy te nie tylko wyciszą układ nerwowy, ale także wpłyną na lepszy stan zdrowia.

Barwna galeria zdjęć

Graj w kolory

fot. Graj w kolory

Kolorystyczne oblicze mebli możemy także odmienić w inny sposób. Drzwi z lustra czy szkło z grafiką coraz częściej zastępują tradycyjne modele wykonane z płyty. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko przenieść się w świat marzeń, ale także wspomnień z odbyty podróży. Podczas pracy, np. w domowym biurze, możemy oderwać się na chwilę od pracy i oddać odrobinie relaksu, podziwiając piękne greckie wyspy lub uroki karaibskich plaż. Marka Komandor daje również możliwość stworzenia na frontach mebli prywatnej galerii zdjęć.

„Posiadamy wiele wzorów przedstawiających abstrakcje, krajobrazy, elementy natury czy postacie z dziecięcych bajek. Na indywidualne życzenie zamieszczamy również w szklanych wypełnieniach fotografie powierzone przez klientów” – mówi Monika Szczęsny, Projektant Wnętrz firmy Komandor.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)