Grzejnik dekoracyjny do nowoczesnych aranżacji

salon

fot. salon

Nowoczesne aranżacje wymagają dopracowania wszystkich detali: wpisują się w nie wyraziste barwy i faktury materiałów, proste meble oraz obrazy o geometrycznych kształtach. W takie wnętrze doskonale wkomponuje się najnowszy produkt z oferty Runtal.

Przeczytaj również: Mała łazienka krok po kroku

Nie jest to zwykły grzejnik, ale urzekające dzieło sztuki. Zawieszony na ścianie przypomina awangardowy obraz przestrzenny. Wydzielane ciepło ujawnia jednak, z jakim przedmiotem mamy do czynienia.

grzejnik dekoracyjny

fot. grzejnik dekoracyjny

Francuski designer, Christian Ghion, zaprojektował grzejnik dekoracyjny, który jest nie tylko elementem wyposażenia wnętrza, ale jego oryginalną ozdobą. Jego wyjątkowość polega na tym, że nawet latem jest użyteczny – oryginalną formą zachwyca mieszkańców i gości domu. Kształt grzejnika przywodzi na myśl koncentrycznie rozchodzące się fale, które powstały w wyniku uderzenia spadającej kropli. Inspiracją projektu była sztuka zen, co widać w grze przestrzenią, prostocie kształtu, braku zdobień i jednolitej barwie. Minimalistyczny w formie grzejnik-obraz bardzo dobrze wpisuje się aranżację nowoczesnych mieszkań. Runtal Splash jest dowodem na to, że grzejnik może łączyć funkcję użytkową i dekoracyjną. Zamontowany w salonie, sypialni czy pokoju kąpielowym emituje przyjemne ciepło i jednocześnie stanowi oryginalną ozdobę pomieszczenia.

jadalnia

fot. jadalnia

Przeczytaj również: W stylu lat ʼ60

Walory estetyczne i grzewcze Runtal Splash to zasługa tworzywa frontowego Corian®, którego unikalna receptura powstawała podczas wielu lat badań. Materiał jest kompozytem minerałów i żywicy akrylowej, dzięki czemu oferuje nieograniczone możliwości wzornicze, a jednocześnie bardzo dobrze przewodzi ciepło. Grzejnik łatwo utrzymać w czystości, gdyż Corian® jest nieporowaty, odporny na zabrudzenia i niezwykle wytrzymały. Materiał ten można odnawiać i naprawiać, dlatego Runtal Splash jest produktem na lata. Oprócz ozdobnego frontu w kolorze Corian® Glacier White w skład konstrukcji grzejnika wchodzi także warstwa spodnia z grafitu naturalnego. To w niej znajdują się zasilane elektrycznie elementy grzewcze. Dzięki nim ciepło jest szybko i równomiernie rozprowadzane w pomieszczeniu, a grzejnik osiąga wydajność cieplną 750 W. Programowalne urządzenie sterujące pozwala na ustawienie odpowiedniej dla nas temperatury.

Runtal Splash to pierwszy grzejnik autorstwa Christiana Ghiona. Prace tego francuskiego projektanta i architekta doceniane są na całym świecie. Można je obejrzeć m.in. w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku czy w Centrum Georgesa Pompidou w Paryżu. Proste w formie projekty Ghiona zawierają duży ładunek emocjonalny – widać to na przykładzie Runtal Splash. Fale wody są kojącym widokiem dla oczu, zaś emitowane fale ciepła koją zmysły po wyczerpującym dniu. Grzejnik, który można zawiesić w pionie lub w poziomie, wprowadza do wnętrz spokój i harmonię.
Wyjątkowe wzornictwo Runtal Splash zostało wyróżnione w 2010 roku nagrodą RED DOT AWARD. Jest ona zaliczana do najważniejszych i najbardziej renomowanych nagród wzornictwa na świecie. Wyróżnienie to przyznaje międzynarodowy zespół ekspertów, który bierze pod uwagę formę, funkcjonalność i innowacyjność produktów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)