Gwiazdka z nieba, czyli pokój pełen magii

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Rozgwieżdżone niebo jest tłem wszystkich pięknych opowieści. Dawniej uważano, że to wielcy przodkowie spoglądają na nas swoimi błyszczącymi oczami. I mimo tego, że teraz powszechnie wiadomo, że gwiazdy to po prostu wielkie kule gazowe oddalone o miliony mil, z Ziemi wyglądają jak piękne, świecące diamenty. To modny motyw, który pobudza wyobraźnię. Gwiazdki z nieba mogą sprawdzić się także na dywanie, lampce, czy suficie w dziecięcym pokoju i tak stworzyć scenografię do przeróżnych zabaw.

Niebo na suficie

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Noc spędzona na hamaku pod gwiazdami to obowiązkowy element udanych, letnich wakacji. Możemy sprawić dziecku jej domową wersję przyklejając na sufit fluorescencyjne gwiazdki i planety. Im więcej tym lepiej. Zasilone światłem dnia, będą świecić jeszcze kilkanaście minut, fundując dzieciakom kosmiczny stęp do snów o zdobywaniu przestworzy.

Aleja gwiazd jak w Hollywood
Modny motyw gwiazdy niekoniecznie musi kojarzyć się z kosmosem. Dywan w gwiazdki może być także przypomnieniem o marzeniach i ambicjach. Per aspera ad astra to sentencja którą warto przypominać dzieciom w szkolnym wieku, które nieraz muszą włożyć sporo pracy w wypełnianie codziennych obowiązków i rozwijanie pasji.

pokój dziecka

Przeczytaj: W stylu lat ʼ60

fot. pokój dziecka

Gwiazdy Hollywood na swoją sławę tez musiały zapracować! Miękkie dywany w spokojnych kolorach będą pasowały do każdego pokoju i spodobają się zarówno nastolatkom, jak i małym dzieciom.

Magiczny motyw na ścianach
Jeżeli chcemy iść na całość i przemienić dziecięcy pokój w królestwo małej wróżki można zrobić to na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest tapeta, w różowe gwiazdki, którą można pokryć cały pokój, lub tylko jedną ścianę. Jeżeli jednak boimy się, że nowy wystrój szybko znudzi się dziewczynce, ściany można ozdobić łatwymi do przyklejenia aplikacjami, które po zdjęciu nie pozostawią na ścianie żadnych śladów. To świetny wybór dla tych, którzy lubią częste zmiany, ale nie lubią remontów.

Gwieździsta lampka do wieczornych opowieści
Motyw nocnego nieba można także bardzo subtelnie umieścić w pokoiku. Rozgwieżdżone klosze w spokojnych kolorach pomogą dziecku wyciszyć się przed spaniem i przecedzą dość światła, żeby zdążyć przeczytać mu jeszcze jeden rozdział bajki na dobranoc. Pastelowe, subtelne kolory i drobne białe gwiazdki będą pięknie pasowały do wielu różnych wnętrz. Odnajdą się także w zupełnie dorosłej sypialni. Gwiazdy zawsze pozostaną fascynujące, bez względu na to, czy będziemy miały 5, czy 55 lat. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)