Gdzie kupić materiały budowlane – w hurtowni czy przez internet?

Remont pokoju   slider

fot. Remont pokoju slider

Podjęcie decyzji o budowie domu albo generalnym remoncie wiąże się z dużymi wydatkami, które najczęściej trzeba wspomóc kredytem. Ograniczony budżet zmusza do poszukiwania okazyjnych ofert sprzedaży materiałów budowlanych w hurtowniach i w sklepach internetowych. Gdzie warto kupować i dlaczego?

Przeczytaj również: Oświetlenie łazienki

Zakupy budowlane do remontu lub budowy domu najczęściej robimy w hurtowni. Tam możemy potrzebne towary w dowolnej ilości – hurtowej i detalicznej. Czy warto kupować w hurtowni? Na jakie niedogodności narażony jest klient hurtowni?

Negocjowanie ceny, której nie ma
Towary na półkach w hurtowni najczęściej nie są opatrzone ceną. Trzeba szukać interesujących nas artykułów w całym składzie, pytać o nie sprzedawców i targować się. Poszukując najkorzystniejszej oferty trzeba jeździć od hurtowni do hurtowni, tracąc czas i pieniądze na paliwo.
Prawdopodobnie ze względu na ograniczenia czasowe i tak zostanie wybrana jedna z trzech ofert w najbliższej okolicy.
Kolejnym problemem jest fakt, że wiele osób nie zna się na materiałach budowlanych i nie wie co tak naprawdę kupuje. Często niższa cena oznacza także niższą jakość. Płytki łamią się podczas cięcia albo zaprawa ma za mało substancji cementujących i schnie dłużej. Do rabatów w hurtowniach należy podejść ostrożnie. Ich warunki nie zawsze są jasne, a ceny przy zakupie detalicznym są oczywiście dużo wyższe.

Wygodna alternatywa
W poszukiwaniu atrakcyjnych ofert sprzedaży materiałów budowlanych warto skorzystać z coraz popularniejszych zakupów on-line.
Ceny materiałów przeważnie są dużo niższe niż w zwykłych sklepach i hurtowniach. Dzięki porównywarkom, bez wychodzenia z domu, z łatwością ocenimy, która oferta jest dla nas najkorzystniejsza. Robiąc zakupy przez internet warto zwrócić uwagę na na firmę i jakość nabywanych artykułów.
Niektóre sklepy stacjonarne (np. w sieci Bricoman) także mają możliwość zakupu przez Internet poprzez stronę www. Klienci otrzymują nie tylko gwarancję jakości, ale też nie mają później problemu z ewentualnym zwrotem lub reklamacją towaru. Cena na stronach jest aktualna i można przejrzeć cały asortyment sklepu.

Oferta hurtowni nie jest przejrzysta, jeśli chodzi o ceny materiałów budowlanych. Zanim klient porówna ceny w kilku hurtowniach, traci dużo czasu, a przy tym i pieniędzy. Zakupy przez Internet zapewniają szeroki wybór asortymentu, z którego klient może wybrać najkorzystniejszą ofertę, zamówić lub sprawdzić jego dostępność w sklepie. Jest to duże udogodnienie dla kupujących, dzięki czemu zakupy materiałów budowlanych to prostota i przyjemność – doradza Pan Łukasz, Specjalista ds. Kluczowych Klientów z sieci sklepów remontowo-budowlanych Bricoman. – Zdarzały nam się sytuacje, w których klient zmęczony długotrwałym poszukiwaniem materiałów w hurtowniach, zamknął zakup on-line w ciągu jednego dnia.

Wiele osób woli kupować artykuły budowlane w sklepie ponieważ boi się, że dostarczony towar będzie niezgodny z zamówionym. Należy wiedzieć, że kupując w sklepach internetowych – tak samo jak przy tradycyjnych zakupach off-line – obowiązują prawa konsumenta i możliwość zwrotu towaru. Mamy na to minimum 10 dni (lub więcej – w zależności od sklepu, w którym dokonaliśmy zakupu). Zaoszczędzony w ten sposób czas – często kluczowy w przypadku przedłużających się remontów – zwróci się z nadwyżką.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)