Hamaki ogrodowe

Hamak

fot. Hamak

Po intensywnym dniu spędzonym w biurze miło jest odpocząć i skorzystać z letniej, słonecznej pogody. Relaks na świeżym powietrzu pozwoli zebrać siły na kolejny pracowity dzień. Wygodne leniuchowanie zapewnią odpowiednie leżaki ogrodowe lub funkcjonalny hamak, który staje się coraz popularniejszą formą wypoczynku.

Zobacz: Cantedeskie

Wybór hamaka ogrodowego wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ rodzajów hamaków jest coraz więcej. Dodatkowo bogate wzornictwo nie tylko cieszy oko, ale także może być ozdobą ogrodu, tarasu czy balkonu. Aby nie pogubić się w ofercie dostępnej na rynku warto wiedzieć, że hamaki ogrodowe dzielą się na kilka rodzajów.

Hamak

fot. Hamak

Rodzaje hamaków
Tradycyjne hamaki są przywiązywane do drzew za pomocą lin. Nieobciążony materiał zwija się, dzięki czemu nie zajmuje za wiele miejsca. Są wygodne oraz bezpieczne, ponieważ ciężko z nich wypaść. Osoby, które nie posiadają możliwości przywiązania hamaka do drzewa, mogą zakupić hamak ze stelażem, który jest stawiany na ziemi. W sprzedaży przede wszystkim można spotkać stelaże drewniane i metalowe. Dzięki nim można bez większego wysiłku wylegiwać się zarówno na środku trawnika, na tarasie czy umieścić taki hamak w pokoju.

Hamaki z poprzeczkami od tych tradycyjnych różnią się tym, że na bokach posiadają drewniane kije, które naciągają materiał. Nieobciążony materiał wisi równolegle do podłoża i dopiero pod wpływem obciążenia materiał się ugina. Niestety tego rodzaju hamak jest dość wywrotny, dlatego dzieci powinny z nich korzystać pod okiem dorosłych.

Hamak brazylijski ze stelażem

Zobacz również: Lato zmienia oblicze

fot. Hamak brazylijski ze stelażem

Popularnymi modelami są także:
– hamaki brazylijskie, które są zrobione z bawełnianego płótna i frędzli, które za dnia zdobią, a wieczorem mogą chronić przed chłodem;
– hamaki meksykańskie, które wykonane są z drobno plecionej siatki. Nie ważą one dużo, dlatego doskonale nadają się dla osób często podróżujących;
– hamaki kolumbijskie, które mają bardzo dużą powierzchnię leżenia i dlatego mogą zmieścić nawet dwie osoby;
– hamaki ekwadorskie, które charakteryzują się przede wszystkim bogactwem kolorów oraz ręcznie wykonanym materiałem. Tego rodzaju hamak z pewnością rozjaśni i rozweseli ogród lub taras.

Hamak

fot. Hamak

Fotel i hamak dla dziecka
Fotel hamakowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących relaks w pozycji siedzącej z książką i kubkiem aromatycznej kawy. Zajmuje on niewiele miejsca, a do jego montażu niepotrzebne są drzewa. Wystarczy mocny konar lub stelaż. Fotel jest lekki, dlatego doskonale nadaje się także do powieszenia w domu lub na balkonie – wystarczy wkręcić odpowiedni hak w sufit i zawiesić hamak.

Rodzicom z pewnością przyda się hamak dla dziecka. Może to być klasyczny hamak w wersji mini, przeznaczony dla starszych pociech, krzesełka dla dzieci umiejących już siedzieć, a także modele z pasami bezpieczeństwa, które występują w formie kołyski. Na rynku dostępne są także hamaki dla najmłodszych w formie tunelu wiszącego nad ziemią.

Hamak

fot. Hamak

Akcesoria do hamaków
Ceny hamaków ogrodowych są zróżnicowane. Zależą one przede wszystkim od materiału, z jakiego zostały zaprojektowane. Gdy brak odpowiednich podpór trzeba zakupić stelaż, co dodatkowo podnosi cenę ogrodowego sprzętu. Warto wiedzieć, że jeśli w ogrodzie stoi tylko jedno drzewo, można kupić jednostronny stojak, który doskonale posłuży jako drugi punkt zaczepienia.
Istnieje także wiele przydatnych akcesoriów przeznaczonych do ogrodowych hamaków. Gdy hamak ma służyć wieczorami, czy nawet w nocy, warto zaopatrzyć się w moskitierę, która skutecznie ochroni przed insektami. Pokrowiec pozwoli zostawić hamak na noc bez obawy, że materiał zmoknie podczas deszczu.
Dzięki hamakowemu barkowi drobne zakąski oraz zimne napoje będą pod ręką. Przydatna może okazać się także kieszeń, którą przypina się do materiału i można przechowywać w niej niezbędne drobiazgi – książki, gazetę, czy telefon komórkowy.

Hamak z moskitierą i wiatrak ogrodowy

fot. Hamak z moskitierą i wiatrak ogrodowy

Hamaki ogrodowe pozwalają w przyjemny sposób odpocząć. Bogata oferta dostępna na rynku pozwala wybrać model dostosowany do potrzeb i możliwości. Odpowiednio wybrany i przemyślany zakup da gwarancję wygodnego i bezpiecznego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)