Hiacynty – radosna dekoracja domu

hiacynty

fot. hiacynty

Hiacynty to kwiaty kojarzone z pierwszymi oznakami wiosny. Mają charakterystyczny zapach, który często stanowi nutę zapachową damskich kosmetyków. Kwiaty te nie tylko doskonale pachną, ale stanowią także wyjątkowy element dekoracji domu. Z powodzeniem umilą chwile spędzane w domowym zaciszu, wprowadzając radość i ukojenie.

Hiacynt jest wieloletnią rośliną cebulową pochodzącą z Azji Mniejszej. W Polsce uprawia się hiacynt wschodni. Znanych jest około stu jego odmian, a największym powodzeniem cieszą się te o niebieskiej barwie. Uprawa hiacynta w domu nie wymaga dużej uwagi, jednak należy pamiętać o regularnym podlewaniu. Dobrze, aby kwiaty nie stały w przeciągu, a także w miejscu o dużym i bezpośrednim nasłonecznieniu, ponieważ mogą z tego powodu nie zakwitnąć. Bardzo popularne jest pędzenie cebulek hiacynta, by móc cieszyć się urokiem tych kwiatów w zimie.

kwiaty

fot. kwiaty

Hiacynty w doniczce doskonale sprawdzają się jako domowe dekoracje. Roślinę można wstawić w ozdobne naczynie lub wykorzystać te kwiaty cebulowe jako element większej aranżacji. Bardzo dobrze będą się prezentować w wiklinowym koszyku lub metalowej osłonce w towarzystwie wiosennych kwiatów, takich jak tulipany czy szafirki. Osobom preferującym nowoczesny styl do gustu przypadną ceramiczne lub szklane donice wypełnione hiacyntami w jednym kolorze.

Coraz większą popularnością cieszą się bukiety, w których hiacynty stanowią bazę kompozycji. Doskonale komponują się z frezjami i piwoniami, w krótkich i okrągłych wiązankach. Kwiat ten nadaje się nie tylko na wiązanki ślubne, ale także wstawione do szklanego pojemnika o geometrycznej formie jako ozdoba biur, restauracji i mieszkań.

hiacynty

fot. hiacynty

Hiacynty

fot. Hiacynty

Szeroka gama kolorystyczna tych wyjątkowych kwiatów daje wiele możliwości aranżacyjnych. Doskonale będą prezentować się w monochromatycznych zestawieniach różnych kwiatów o tym samym odcieniu barwy.

Warto także wyeksponować ich ciekawą bryłę korzeniową oraz cebulę. Można tego dokonać poprzez wstawienie rośliny do szklanego naczynia i wypełnienie jego wnętrza drobnym żwirkiem lub kamieniami.

kwiaty

fot. kwiaty

Hiacynty ze względu na swoją różnorodność i wyjątkową urodę doskonale nadają się na prezent. Będą stanowić trwały podarunek, który nie tylko udekoruje domowe wnętrze, ale także będzie uwodzić wyjątkowym zapachem. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)