Idealny materac dla Ciebie

materac

fot. materac

W asortymencie IKEA wyszczególniamy pięć podstawowych rodzajów materacy.

Materace sprężynowe
Składają się z obudowy, z poliuretanowej pianki oraz watoliny poliestrowej, w której umieszczane są sprężyny. Materace sprężynowe IKEA posiadają uchwyty i są dwustronne. Sprężynowe konstrukcje (np. typu Bonell lub kieszeniowe), grubość drutu sprężyny oraz watolina wskazują na różnice we właściwościach tego rodzaju materacy.
Materace sprężynowe równomiernie rozprowadzają ciężar oraz eliminują nacisk na poszczególne części ciała. Przewiewna sprężynowa konstrukcja zapewnia dobrą cyrkulację powietrza tworząc chłodny i suchy mikroklimat.

Materace z pianki
Wyróżniamy różne rodzaje pianek. które różnią się od siebie właściwościami, np. pianki zwykłe poliuretanowe czy pianki zapamiętujące kształt. Dzięki tej różnorodności materiałów każdy klient będzie w stanie dopasować odpowiedni rodzaj pianki do swoich indywidualnych potrzeb.
Materace z pianki zapewniają stałe odpowiednie wsparcie podczas snu, ponieważ absorbują gwałtowne ruchy ciała. Niektóre materace z pianki o wysokiej sprężystości, układają się do kształtu ciała, prawidłowo wspierając kręgosłup.

Materace z lateksu
Lateks to miękki i elastyczny materiał z właściwościami umożliwiającymi mu powrót do pierwotnych kształtów. Materac z lateksu zapewnia precyzyjne wsparcie dla całego ciała i równomierne rozprowadzanie nacisku.
Lateks efektywnie absorbuje gwałtowne ruchy ciała w łóżku. Niektóre materace z lateksu posiadają również strefy komfortu, które zapewniają lepsze wsparcie i redukują nacisk na poszczególne części ciała, jak biodra czy ramiona. Strefy wspierają także kręgosłup.

Materace sprężynowe z drewnianą ramą
Materac sprężynowy z drewnianą ramą składa się z rdzenia ze sprężynami otoczonego poliuretanową pianką i poliestrową watoliną zamontowanych w ramie. Komfort materaca zależy od rodzajów sprężyn, ich grubości oraz warstwy watoliny.
Materace sprężynowe równomiernie rozprowadzają ciężar ciała i redukują nacisk na poszczególne jego części. Przewiewna konstrukcja sprężynowa zapewnia świetną cyrkulację powietrza, tworząc przy tym suchy i chłodny mikroklimat.
Dzięki sztywnej ramie, materace sprężynowe z drewnianą ramą mogą być stosowane bez podstawy pod materac, dna łóżka z listew lub ramy łóżka. Materace te, dostępne są głównie w krajach Skandynawskich.


Materace naturalne

Materace naturalne znajdują się wśród asortymentu materacy sprężynowych, sprężynowych z drewnianą ramą oraz lateksowych. Do produkcji tych materacy wykorzystywane są materiały naturalne, np. włosie końskie, wielbłądzie, bawełna, jedwab oraz naturalny lateks.
Naturalne materiały cechują właściwości dobrego mikroklimatu. Seria materacy naturalnych dostępna jest na wszystkich rynkach IKEA.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)