Ile kosztują domy polskich milionerów?

Nowoczesna rezydencja z oryginalną bryłą

fot. Nowoczesna rezydencja z oryginalną bryłą

W chwili obecnej polskim rezydencjom jeszcze daleko do cen najdroższych tego typu obiektów na świecie, które nieraz przekraczają 100 mln dolarów. Mimo tego również w naszym kraju można spotkać nieruchomości mieszkaniowe, które swoim przepychem oraz ceną mogą przyprawić o zawroty głowy.

Przeczytaj również: Ile naprawdę kosztuje dom?

Należy zaznaczyć, że najbogatsi Polacy często decydują się na budowę wymarzonego domu. Kluczowe znacznie ma tutaj indywidualny charakter każdej nieruchomości. Dysponując niemal nieograniczonym budżetem rodzimi krezusi chcą, aby opracowany na zamówienie projekt w każdym elemencie spełniał wszystkie ich wymagania. Mimo tego już obecnie w naszym kraju na rynku znajdują się nieruchomości mieszkalne z drugiej ręki, przeznaczone właśnie do takiej grupy, najbardziej zamożnych klientów. Poza tym można się spodziewać, że w raz ze stopniowym bogaceniem się polskiego społeczeństwa i zwiększaniem się liczby polskich milionerów, również i handel najdroższymi nieruchomościami będzie się rozwijał.

Warto podkreślić, że tego rodzaju obiekty mają już bardziej charakter rezydencji, czy pałaców niż typowego domu jednorodzinnego. Składają się czasem nawet z kilkunastu sypialni, siłowni, gabinetów masażu, basenów z sauną oraz garaży, w których można pomieścić kilka sportowych limuzyn. W niektórych przypadkach na terenie posesji znajdują się korty tenisowe, czy też prywatne stadniny koni, a czasem nawet oddzielne budynki dla służby. W takich nowoczesnych rezydencjach duże znacznie przywiązuje się do materiałów, które muszą być najwyższej jakości. Stolarka okienna i drzwiowa bardzo często wykonana jest z drewna egzotycznego, a posadzki oraz schody z granitu i marmuru. Cena większości tego typu obiektów, które można spotkać na rynku wtórnym zaczyna się od kilku i sięga przeważnie do kilkunastu milionów złotych. Można jednak natrafić nawet na jeszcze droższe oferty.

Najwięcej tego typu nieruchomości można spotkać w okolicach największych miast Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Gdańska. Za tradycyjne skupisko najdroższych budynków jednorodzinnych uważane są podwarszawskie Konstancin – Jeziorna oraz Łomianki. Dobrym przykładem może być rezydencja zlokalizowana w tej ostatniej miejscowości o powierzchni blisko 2 300 mkw., położna na 1,5 hektarowej działce, za którą trzeba zapłacić 21,8 mln zł.

Domy z najwyższej półki można jednak także znaleźć w innych rejonach Polski, zwłaszcza tych atrakcyjnych turystycznie. Za przykład może posłużyć tu rezydencja w Ełku w samym sercu Mazur, która przypomina wielkopowierzchniową posiadłość. W tym wypadku do nabycia jest wykańczany obecnie, składający się z dziesięciu pokoi dom jednorodzinny wraz ze stawami rybnymi, zwierzyńcem, wolierą i sadem, usytuowany na działce o powierzchni 20 ha. Aby zostać właścicielem tej nieruchomości trzeba mieć na koncie przynajmniej 45 mln zł, gdyż właśnie tyle wynosi jej cena.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)