Industrialny loft pokazowy Woronicza Qbik

Loft Industrial zdobył I miejsce w kategorii „wnętrze ekskluzywne”, w konkursie FoorniFEST. Aranżacja powstała w mieszkaniu pokazowym, w inwestycji Woronicza Qbik na warszawskim Mokotowie. Jest to przestronne soft-loftowe wnętrze o powierzchni przekraczającej 180 m2, z niemal 6-metrowymi oknami. Zwycięski projekt wykonała Justyna Smolec – ceniona projektantka wnętrz.

loft

fot. loft

Konkurs FoorniFEST to przedsięwzięcie skierowane do wszystkich architektów oraz projektantów wnętrz z Polski. Jego celem jest zaprezentowanie jak najszerszej publiczności, również tej spoza granic kraju, ciekawych wnętrz mieszkalnych i komercyjnych oraz nagrodzenie najlepszych realizacji.

Konkurs FoorniFEST odbył się w Polsce po raz pierwszy w maju, a zgłoszone projekty oceniane były przez międzynarodowe jury, w którym zasiedli uznani redaktorzy naczelni pism wnętrzarskich, autorzy blogów poświęconych wystrojowi wnętrz, dyrektorzy artystyczni i inne osobistości związane z rynkiem wyposażenia i aranżacji wnętrz z Polski, Danii, Hiszpanii, Belgii i Francji.
Zgłoszone projekty oceniano w sześciu różnych kategoriach: małe wnętrze, wnętrze otwarte, wnętrze na poddaszu, wnętrze dla Kowalskiego, wnętrze ekskluzywne, wnętrze publiczne.

Zobacz również: Lampy witrażowe
wnętrza

fot. wnętrza

łazienka

fot. łazienka

Przestronny, industrialny loft zaprojektowany przez Justynę Smolec urzekł członków jury i uzyskał tytuł najlepszego wnętrza ekskluzywnego.

„Projektując przestrzeń w Woronicza Qbik zaproponowałam rozwiązania inspirowane klimatem surowych wnętrz budynków przemysłowych. W lofcie Industrial podkreśliłam widoczne elementy konstrukcji oraz mocowań,  zastosowałam naturalne materiały takie jak beton, stal, szkło i drewno. Industrial jest adresowany do otwartego, kreatywnego odbiorcy, zwolennika wolnych skojarzeń, który nie boi się eksperymentować. To wnętrze dla miłośnika chłodnych odcieni i minimalistycznych form, który wolną przestrzeń wypełni emocjami. Nagroda w konkursie FoorniFEST jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i zaszczytem, szczególnie biorąc pod uwagę uznane nazwiska w konkursowym jury.” – mówi Justyna Smolec, projektantka loftu Industrial.

łazienka

fot. łazienka

Aranżacja loftu Woronicza Qbik wyróżnia się nietypowymi elementami wykończenia, umeblowania i wyposażenia, które podkreślą oryginalny styl życia jego mieszkańców. Wiele elementów wykończono betonem, metalem i szkłem.
Szklana balustrada na antresoli ma widoczne mocowania, przy pomocy dużych śrub. Kręcone schody wykonano ze stali. Przypominają one połączenia komunikacyjne między poziomami i antresolami w obiektach przemysłowych.

Dodatki i dekoracje podkreślają spójność surowego, industrialnego klimatu. Ściany pomalowano na chłodne odcienie szarości, bieli i czerni, a pozorną monotonię przełamują elementy w żywym, turkusowym kolorze.

Inwestycja Woronicza Qbik, w której mieści się nagrodzony loft, utrzymana jest w oryginalnym, loftowym stylu, choć została wybudowana od podstaw. Wszystkie mieszkania w Woronicza Qbik charakteryzują się otwartą przestrzenią doświetloną przez ogromne, nawet 6-metrowe okna, a także wysokimi sufitami i antresolami.

W Woronicza Qbik dostępne są już cztery propozycje wykończenia loftów: autorstwa Justyny Smolec – styl Industrialny, Orient, Art i Romantic. Deweloper, firma Ghelamco, oferuje lokale o bardzo zróżnicowanym metrażu – od 32 m² do  206 m². Aktualnie trawa specjalna oferta – mieszkania w Woronicza Qbik zaczynają się od 8 000zł/m2 w tym wykończenie w stylu Art. i Romantic według projektu Justyny Smolec jest w cenie.

sypialnia

fot. sypialnia

schody

fot. schody

salon

fot. salon

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)