Innowacyjne bloczki YTONG MULTIPOR

logo

fot. logo

Certyfikaty ekologiczne to wymierne zyski w postaci ulg budowlanych. Informacja o wykorzystanych do budowy domu materiałach ma wkrótce znaleźć się w „paszporcie długofalowej skuteczności” – następcy „paszportu energetycznego”. Spełniający najostrzejsze kryteria ekologiczności YTONG MULTIPOR otrzymał właśnie certyfikat jakości „natureplus”.

Certyfikat „natureplus” to nie tylko prestiż, ale również wymierne zyski dla klientów. W Dolnej Austrii, Karyntii i Vorarlbergu inwestorzy za wykorzystanie produktów ze znakiem jakości „natureplus” otrzymują punkty umożliwiające uzyskanie ulg budowlanych. Intensywne rozważania dotyczące wprowadzenia w Europie „paszportu długofalowej skuteczności” to kolejny argument za uznaniem produktu YTONG MULTIPOR za materiał izolacyjny przyszłości.

Ta certyfikacja stanowi dowód ekologicznych aspiracji produktu YTONG MULTIPOR. Został on poddany rygorystycznym badaniom według kryteriów długofalowej skuteczności, łatwości zastosowania i wpływu na środowisko naturalne – mówi Monika Mychlewicz, Dyrektor ds. Marketingu Xella Polska.

bloczki

fot. bloczki

Certyfikat „natureplus” przyznawany jest najbardziej zaawansowanym produktom budowlanym. Jest najtrudniejszym do zdobycia atestem jakości w zakresie zdrowego i ekologicznego budownictwa w Europie. Do certyfikacji dopuszczane są jedynie produkty składające się w 85% z surowców odnawialnych i/lub mineralnych. Produkty te poddawane są badaniom prowadzonym według najostrzejszych kryteriów naukowych, obejmujących: wpływ na zdrowie ludzi, walory użytkowe oraz oddziaływanie na środowisko. Certyfikat przyznaje międzynarodowe stowarzyszenie przyszłościowego mieszkania i budowania – natureplus e.V., do którego należy przeprowadzający badanie materiału YTONG MULTIPOR renomowany austriacki Instytut Biologii i Ekologii Budownictwa.

Szczegółowe badania laboratoryjne pod kątem wpływu na zdrowie człowieka dowiodły, że YTONG MULTIPOR stworzony jest wyłącznie ze zdrowych składników i nie emituje do otoczenia szkodliwych substancji. – To bardzo istotna część badania produktu – twierdzi Hildegund Mötzl, kierownik działu ekologii materiałów w IBO.

Dowód przydatności do użytku eksperci IBO uzyskali podczas obchodu fabryki YTONG MULTIPOR. – Chodziło przede wszystkim o sprawdzenie na miejscu podawanych przez producenta informacji – mówi Hildegund Mötzl. – Takie działania podejmuje się w przypadku bardzo niewielu certyfikatów ekologicznych – dodaje.

Trzeci duży obszar badań – ocena ekologiczna – polegał na sporządzeniu bilansu środowiskowego produktu – począwszy od zastosowanych materiałów, aż do momentu utylizacji. Zgodnie z uzyskaną oceną, bloczki YTONG MULTIPOR wykazują „doskonałe parametry ekologiczne.”

Oczywiście jesteśmy bardzo dumni z tego, że YTONG MULTIPOR został wyróżniony prestiżowym certyfikatem „natureplus”. Firma XELLA nie tylko w Polsce, ale na całym świecie od dawna wysoko stawia sobie poprzeczkę, jeśli chodzi o ekologiczność swoich produktów – mówi Monika Mychlewicz. – Kupując nasz materiał klient może być pewien nie tylko tego, że zabierzemy z jego budowy zbędną folię z palet, ale również, że po wyeksploatowaniu budynku, materiał ulegnie naturalnemu recyklingowi.

Wprowadzone niedawno na rynek innowacyjne bloczki z lekkiej odmiany betonu komórkowego YTONG MULTIPOR są najnowszym produktem firmy Xella. Materiały SILKA, YTONG i YTONG MULTIPOR wytwarzane są wyłącznie z naturalnych surowców, a ich produkcja odbywa się przy niskim zużyciu energii i małej emisji CO2 do atmosfery. Dzięki temu SILKA, YTONG i YTONG MULTIPOR są materiałami budowlanymi ekologicznymi i przyjaznymi nie tylko dla środowiska naturalnego, ale przede wszystkim dla przyszłych mieszkańców. Wszystkie te produkty wzajemnie się uzupełniają i jako System 20 cm PLUS nadają się do budowy domów energooszczędnych, a nawet pasywnych. A mniejsze zużycie ciepła w budynku to nie tylko oszczędności finansowe, ale też mniejsze zanieczyszczenie środowiska i eksploatacja natury. Jeśli więc planujemy budowę wymarzonego domu, zwróćmy uwagę na planowany współczynnik przenikania ciepła U. Im jest on niższy, tym mniejsze są straty ciepła w budynku. A przy okazji możemy też zadbać o środowisko naturalne.

izolacyjność

fot. izolacyjność

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)