Instrukcja montażu murku gabionowego

Murki gabionowe z paneli, firmy Betafence zostały zaprojektowane z zmyślą o samodzielnym montażu. To bardzo efektowne elementy małej architektury, które można wykorzystać do każdego typu aranżacji ogrodowej.

Murki gabionowe z paneli Zenturo i Zenturo Super firmy Betafence doskonale sprawdzają się w roli: ogrodzenia, przesłony zapewniające poczucie prywatności (np. w miejscach do wypoczynku), przegrody za którą można ukryć kompostownik lub kosz na odpady, grządkę z warzywami czy narzędziownię.

ogrody

fot. ogrody

Murek gabionowy można wypełnić oryginalnym materiałem, np.:
· białymi otoczakami
· korą drzewa
· suchymi pniami i gałęziami
· kamieniami bazaltowymi
· łupinami orzecha kokosowego
· łodygami bambusa
· kolorowym szkłem

Jeśli ogrodzenie gabionowe, ma zostać wypełnione drobnymi elementami należy wybrać panele Zenturo Super o mniejszych niż Zenturo oczkach lub częściowo przesłonić panele Zenturo przesłonami Perfo czy Flexo.

Montaż murku gabionowego w 7 krokach
Murek gabionowy z paneli Zenturo lub Zenturo Super z łatwością wykonasz w 7 prostych krokach:

1. Panele Zenturo lub Zenturo Super przymocuj do specjalnych prostokątnych słupów Zenturo, tworząc wolną przestrzeń między dwoma równoległymi przęsłami.

ogrodzenia

fot. ogrodzenia

2. Murki gabionowe z paneli Zenturo i Zenturo Super należy zawsze mocować na słupach do zabetonowania, nigdy na podstawach. Długość słupów musi przewyższać panel o 50 cm.

ogrodzenia

fot. ogrodzenia

3. Panele przykręć do obu stron słupa za pomocą złączek stalowych, przykręcanych śrubą.

ogrodzenia

fot. ogrodzenia

4. Puste przestrzenie między równoległymi panelami wypełnij równomiernie wybranym materiałem,od dołu do góry.

gabiony

fot. gabiony

5. Między równoległymi panelami trzeba zachować równoległe odstępy, aby nie powstawały wybrzuszenia. Do tego celu należy użyć rozpórek Zenturo. Zakłada się je równomiernie podczas wypełniania kosza gabionu.

ogrodzenia

fot. ogrodzenia

6. Panele Zenturo i Zenturo Super możesz dodatkowo przesłonić pikselami, taśmą Perfo lub Flexo (szczególnie przy wypełnieniu o małych rozmiarach, np. drobne kamyki czy kora drzewa).

murek

fot. murek

7. Aby murek gabionowy był stabilny i odporny na nawet silne podmuchy wiatru, jego wysokość nie może przekraczać 200 cm.

Rozmiary paneli Zenturo i Zenturo Super, które można użyć do budowy murku gabionowego:

murek

fot. murek

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)