Invado otwiera “Drzwi do kariery”

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Choć czasami można odnieść wrażenie, że w architekturze wnętrz powiedziano już wszystko, młodzi projektanci, biorący udział w konkursie „Drzwi do kariery” pokazują, że jest inaczej. „Drzwi do kariery” to konkurs ogłoszony przez firmę Invado, polskiego producenta drzwi wewnętrznych. Firma postanowiła dać szansę młodym projektantom. Dla nich udział w konkursie to nowe doświadczenie oraz wyzwanie motywujące do rozwijania swoich pasji.

Zobacz: Wiosna w domu
drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Dla Invado to garść nowych pomysłów i poznanie trendów panujących obecnie wśród młodych ludzi. – Do udziału w konkursie Invado zaprosiło studentów architektury wnętrz i kierunków pokrewnych. Spośród stu kilkudziesięciu uczestników jury wybrało trzech laureatów, których projekty wyróżniało szczególne nowatorstwo i wizualna efektowność.
– I nagrodę – komputer osobisty o wartości 5000 zł – zdobył Marek Pazio, student V roku Architektury i Urbanistyki na Politechnice Gdańskiej.
– II nagroda – komputer osobisty o wartości 4000 zł – trafiła do Tomasza Chmielewskiego z IV roku Architektury i Urbanistyki na Politechnice Lubelskiej.
– III nagrodę – 2000 zł – jury przyznało Mariuszowi Sułkowi, studentowi V roku Architektury i Urbanistyki na Politechnice Warszawskiej. Jak przyznaje Joanna Dec-Galuk, manager ds. marketingu i rozwoju produktu Invado, jakość zgłoszonych projektów była bardzo wysoka. – Nowatorstwo niektórych prac naprawdę nas zaskoczyło. Jako producenta, interesowała nas głównie możliwość praktycznego wykorzystania tych projektów w produkcji, chociaż nie było to jedyne kryterium.

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Patrząc na nagrodzone prace widać, że wyróżnia je niezwykła oryginalność i wyrafinowana stylistyka. Podobają nam się do tego stopnia, że niektóre z projektów planujemy wprowadzić do produkcji. Czym inspirowali się zwycięzcy konkursu? Dla laureata drugiej nagrody, Tomasza Chmielewskiego, najważniejsza była dynamika i plastyczność projektu. Jego drzwi składają się z ruchomych elementów, z których można samodzielnie tworzyć inspirujące wzory, inne na każdy dzień. – Zależało mi na tym, aby drzwi podlegały ciągłym zmianom i w ten sposób przełamywały nudę – tłumaczy. Zwycięzca konkursu – Marek Pazio inspiracji poszukiwał w głównie w architekturze, ale też współczesnych trendach aranżacji wnętrz. – Na co dzień zajmuję się urbanistyką, dlatego interesującym eksperymentem było dla mnie sprawdzenie się w projekcie dotyczącym architektury wnętrz. Na portalach i w branżowych magazynach szukałem aktualnych kierunków w tej dziedzinie – opowiada. – Myślę, że moje architektoniczne zainteresowania są widoczne w projekcie – dodaje.
Biorąc pod uwagę popularność jaką „Drzwi do kariery” cieszyły się wśród studentów, Invado zapowiada, że za rok na pewno ogłosi kolejną edycję konkursu, do której zaprosi nie tylko studentów architektury, ale też innych kierunków technicznych i artystycznych. Mariusz Sułek, zdobywca III nagrody, przyznaje, że to dobry pomysł. – Chętnie wziąłbym udział w kolejnej edycji, jeżeli byłaby taka możliwość – mówi. Zarząd INVADO zapewnia, że w przyszłym roku na pewno nie zabraknie okazji, by młodzi projektanci skonfrontowali swoje pomysły z szerszym gronem odbiorców.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)