Izolacja przeciwwilgociowa pod płytki ceramiczne

izolacja przeciwwilgociowa

fot. izolacja przeciwwilgociowa

Do podpłytkowego uszczelniania podłoży w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci lub przepływającej bezciśnieniowo wody fachowcy rekomendują System Izolacji Preciwwodnej Tytan Professional. Jego stosowanie pozwala wykonać szczelną i elastyczną powłokę przed przyklejaniem okładzin z płytek ceramicznych.

Niezależnie od stosowanych wypełnień szczelin, powierzchnie wykonane z płytek ceramicznych charakteryzują się wysoką nasiąkliwością. Z tego powodu przed wykonaniem prac okładzinowych w tzw. pomieszczeniach mokrych (łazienkach, natryskach, toaletach), zachodzi konieczność wykonania szczelnej hydroizolacji podpłytkowej. Podłogi, pozostające w stałym kontakcie z wodą stojącą wymagają systemowych metod zabezpieczania – czasem położenie samej folii nie jest wystarczającym zabezpieczeniem przed wilgocią, która może przenikać przez niewidoczne gołym okiem szczeliny i pęknięcia w spoinach.

Trzy kroki do stworzenia skutecznej hydroizolacji
Bezszwowa powłoka ochronna, jaką zapewnia stosowanie produktów wchodzących w skład systemu izolacji przeciwwodnej daje potrójne zabezpieczenie przed przenikaniem wilgoci do podłoża a ponadto wzmacnia je i ogranicza jego chłonność.

System Tytan Professional to trójelementowy zestaw produktów, na który składa ją się:
– akrylowa emulsja gruntująca Grunt głęboko penetrujący Tytan Professional
– Płynna folia Tytan Professional
– Elastomerowe Taśmy, narożniki i mankiety uszczelniające „TU” i „TPER”,

Podstawą systemu jest PŁYNNA FOLIA Tytan Professional, zabezpieczająca powierzchnie przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci i przepływającą bezciśnieniowo wodą. Ten gotowy do użytku, jednoskładnikowy, bezrozpuszczalnikowy preparat nakłada się na nasiąkliwe i porowate podłoża (mineralne, cementowe, jastrychowe itp.) w celu wykonania elastycznej, wodoszczelnej powłoki uszczelniającej. PŁYNNA FOLIA Tytan Professional posiada bardzo dobrą przyczepność, kryje rysy, może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Kompletny system hydroizolacji
Podłoże pod PŁYNNĄ FOLIĘ powinno być nośne, suche, odtłuszczone oraz wolne od nierówności i ubytków. Przed przystąpieniem do prac izolacyjnych warto je wcześniej zagruntować preparatem TYTAN Grunt głęboko penetrujący lub TYTAN Grunt. Dokładnie wymieszaną płynną folię nakłada się na podłoże dwuwarstwowo rozprowadzając równomiernie. Drugą warstwę nakłada się po wyschnięciu pierwszej, czyli po ok. 6 h. W miejscach występowania naroży, krawędzi, szczelin dylatacyjnych, pęknięć podłoża czy przejść rur instalacyjnych pierwszą warstwę folii dodatkowo wzmacnia się stosując akcesoria uszczelniające TYTAN – Taśmę uszczelniającą „TU” oraz mankiety i narożniki uszczelniające, które zabezpieczają powstające na powierzchni rysy i pęknięcia. W przypadku powierzchni narażonych na intensywne działanie wody można zastosować akcesoria uszczelniające i taśmę TPER do hydroizolacji a następnie dodatkowo nałożyć 3-cią warstwę folii. Czas całkowitego utwardzenia wykonanej powłoki uszczelniającej wynosi min. 24 h.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)