Jak dobrać nowoczesną wkładkę patentową do drzwi?

wkładki Winkhaus

fot. wkładki Winkhaus

Nowoczesna, bezpieczna wkładka do zamka w drzwiach powinna być wkładką atestowaną. Tylko taka zapewnia poziom bezpieczeństwa zgodny z obowiązującymi normami i potwierdzony odpowiednimi certyfikatami. Jeśli szukamy wkładki wysokiej jakości, to wybierajmy spośród takich, które są wyposażone w zaawansowany system zastawek wałeczkowych po każdej stronie, jest do nich opatentowany klucz, mają ochronę przed rozwierceniem i zabezpieczenie przed otwieraniem manipulacyjnym.

Bardzo istotna jest karta bezpieczeństwa dostarczana wraz z wkładką. Jest to element naszego bezpieczeństwa, bowiem tylko posiadacz takiej karty może dorobić klucz do wkładki i to w autoryzowanych przez producenta punktach. To rozwiązanie mają m.in. wkładki Winkhaus modele VS6, RPE, ZRV i X-tra.
Wybierając wkładkę, zwróćmy również uwagę czy posiada ona certyfikaty bezpieczeństwa – powinna mieć minimum klasę 5.2 lub 6.2, a także certyfikat odporności ogniowej.

Wymiar wkładki dobierzmy tak, by od strony zewnętrznej drzwi nie wystawała poza szyld więcej niż 2-3 mm. Zmniejsza to ryzyko jej mechanicznego sforsowania. Warto podkreślić, że należy stosować szyldy bezpieczne, których nie da się zdemontować od strony zewnętrznej. Zanim zdecydujemy o kupnie wkładki, sprawdźmy, jakie wymiary powinna mieć, by pasowała do naszych drzwi – podpowiedź znajduje się tu: https://www.youtube.com/watch?v=7B1bWfhS4Rs

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)