Jak dobrać wannę do łazienki?

wanny

fot. wanny

Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wanny. Wieczorna kąpiel zapewnia relaks po ciężkim dniu pracy i ochłodzenie w upalne dni. Aby chwile odprężenia były całkowicie udane, ważny jest wybór odpowiedniej wanny. Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę wybierając wannę do łazienki?

Dobrana do przestrzeni łazienki
W dużej, komfortowej wannie można się swobodnie zanurzyć i odprężyć. Bardzo często jednak rzeczywistość weryfikuje wybór wanny, którą trzeba dopasować do powierzchni łazienki. Zanim to nastąpi warto przyjrzeć się uważnie przestrzeni kąpielowej i zaplanować jej aranżację jak najbardziej ergonomicznie. Kiedy poszczególne funkcje zostaną wytyczone, kolejnym krokiem jest wybór kształtu wanny.

Do aranżacji małych łazienek najczęściej wybiera się wanny prostokątne lub asymetryczne. Ich dużą zaletą jest oszczędność miejsca oraz mniejsze zużycie wody. Jeśli domownicy dzielą się na entuzjastów kąpieli i szybkiego prysznica, wówczas ciekawym rozwiązaniem mogą być dwufunkcyjne wanny typu kombi z funkcją prysznica. Takie rozwiązanie pozwala rano cieszyć się zaletami prysznica, a po południu, kiedy wracamy zmęczeni po swoich zajęciach relaksującą kąpielą. Przykładem takiego zastosowania może być wanna Kaldewei Vaio Set. Po stronie odpływu ma proste ściany i maksymalnie płaskie dno. Dzięki temu bez problemu może spełniać funkcję wygodnego brodzika.

łazienki

fot. łazienki

W dużych salonach kąpielowych, gdzie przestrzeń nie warunkuje doboru wielkości urządzeń sanitarnych, wyjątkowo efektownie prezentują się wanny wolnostojące. Na uwagę zasługują wanny owalne jak np. model Kaldewei Ellipso Duo Oval. Jej eliptyczne kształty emanują luksusem i przytulnością. Warto dodać, że idealnie nadaje się do kąpieli we dwoje dzięki identycznym oparciom pleców i centralnie umieszczonemu odpływowi.

Komfort kąpieli mogą poprawić także zagłówki, uchwyty, antypoślizgowe dno czy odpowiednio wyprofilowany kształt. Wanna Kaldewei Asymmetric Duo ma szeroki rant który tworzy półkę. Można na nim usiąść lub odłożyć na niej przybory kąpielowe albo zainstalować na niej armaturę.

Materiał na lata
Materiał z którego jest wykonana wanna nie pozostaje bez znaczenia. Aktualnie powraca się do sprawdzonej przez lata technologii stali emaliowanej, co związane jest z jej własnościami użytkowymi i ekologicznymi. Jej trwałości i łatwości utrzymania w czystości nie są w stanie przebić tworzywa sztuczne.

Produkty ze stali emaliowanej są odporne na zarysowania, środki chemiczne, promieniowanie UV, a produkty ze stali emaliowanej o grubości 3,5 sprawiają posiadają 30-letnią gwarancję.

łazienki

fot. łazienki

Relaks pogłębiony
Osoby, które pragną bardziej ekskluzywnej kąpieli powinny pomyśleć o zakupie wanny z hydromasażem. Kąpiel w wanie z hydromasażem pozwala pozbyć się stresu i napięcia po pracy lub ciężkim dniu, jak krótki urlop od codzienności. Przykładem nowoczesnego systemu hydromasażu jest system Vivo Vario Plus instalowany w wannach Kaldewei. Dysze w dnie wanny dostarczają perliste pęcherzyki powietrza – tzw. efekt szampański- specjalność firmy Kaldewei, zaś dysze boczne zapewniają przyjemny masaż skóry i mięśni. Efekt masowania jest wzmocniony przez osiem rotacyjnych dysz bocznych i dociera do wszystkich części ciała. Dodatkowe dysze w strefie stóp i kręgosłupa lędźwiowego uzupełniają odprężające działanie masażu całego ciała. Wszystkimi funkcjami można kierować przy pomocy komfortowego ekranu dotykowego.

łazienki

fot. łazienki

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)