Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domu?

Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domu

fot. Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domu

Wymiary, rodzaj a także dodatkowe funkcje – to najczęściej brane pod uwagę aspekty podczas wyboru bramu garażowej. Warto kierować się nie tylko jej użytecznością, ale także wyglądem. Brama garażowa powinna wizualnie komponować się z otoczeniem, a także podkreślać styl całej posesji.

Każdy dom jest budowany zgodnie z wymaganiami i upodobaniami mieszkańców. Właściwie dobrane pojedyncze elementy wyposażenie mają wpływ na całokształt budynku. Okna i drzwi mają szczególne znaczenie, ponieważ to właśnie one nadają domowi elegancji. Podobnie jak brama garażowa. Dlatego bardzo istotne jest, aby współgrała ona z zastosowaną stolarką czy dachem.

Jaki styl, taki wzór

Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domu

fot. Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domu

Klasyczne domy jednorodzinne lub efektowne wille wymagają bramy eleganckiej i wytwornej. W tej roli znakomicie sprawdzą się modele o wąskich lub szerokich przetłoczeniach. Wąskie przetłoczenia poziome, dzięki delikatnemu wzorowi, nie będą kłócić się ze zdobieniami przy balustradach, nietypowym kształtem okien lub niesymetrycznym dachem. – Brama garażowa z szerokimi przetłoczeniami to uniwersalne rozwiązanie, które nadaje budynkowi estetycznego wyglądu, a jednocześnie wkomponuje się także w różnego rodzaju elewacje, zarówno z gładkim tynkiem czy np. wzorem z cegieł. Dzięki temu całość wygląda spójnie i gustownie – mówi Dariusz Królik, Product Manager NICE.

Bramy bez przetłoczeń znajdą zastosowanie w domach nowoczesnych, o prostej konstrukcji. Prosty, a jednocześnie elegancki wygląd bramy skomponuje się z symetrycznymi kształtami domu oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Tego typu brama garażowa będzie mocnym akcentem, nadającym elewacji charakteru i wyrazistości.

Jaki gust, taki kolor

Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domu

fot. Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domu

Różnorodność dostępnych w palecie kolorów daje bardzo szerokie możliwości w kreowaniu wyglądu bramy wkomponowanej w architekturę budynku i otoczenia. Dwa najbardziej popularne kolory, czyli biel i brąz, a także okleiny Złoty Dąb i Orzech cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Biorąc jednak pod uwagę ofertę kolorów specjalnych, dających niemal nieograniczone możliwości lakierowania barwami z palety RAL oraz mnogość dostępnych dekorów drewnopochodnych i oklein, wpisujących się w najnowsze trendy architektury i designu, warto pójść o krok dalej.

W przypadku klasycznego budownictwa efektownie będzie wyglądał stonowany odcień brązu lub kolor imitujący drewno. – Najlepiej dopasować barwę bramy garażowej do ram okien i drzwi. Dzięki temu całość będzie stanowiła kompletną oprawę domu, świadczącą o przemyślanej kompozycji. Ciemne kolory drewna zawsze prezentują się stylowo i elegancko, szczególnie kiedy ich tłem jest jasna, elewacja w odcieniach beżu i brązu – mówi Dariusz Królik, Product Manager NICE.

Nowoczesne budownictwo pozostawia nam więcej możliwości, a także pozwala na zastosowanie odważniejszych rozwiązań. Bazując na prostocie, a jednocześnie mocnych zestawieniach, możemy wybrać bramę w odważnym kolorze lub odcieniu kontrastującym z pozostałymi elementami budynku. – Należy jednak pamiętać, że do fasady bogatej w zdobienia lub o wyrazistej barwie dobrym rozwiązaniem będzie stonowana brama garażowa. Zbyt duża ilość kolorów oraz charakterystycznych elementów może w rażący sposób popsuć wygląd domu– dodaje Dariusz Królik, Product Manager NICE.

Brama garażowa wraz z oknami i drzwiami wejściowymi jest wizytówką domu. Dopasowana do fasady i stolarki będzie ozdobą budynku, podkreślając jego styl oraz gust właścicieli.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)