Jak odnowić starą komodę?

komoda

fot. komoda

Znudziła Ci się zasłużona od wielu lat komoda? Jesteś po remoncie kuchni i stare szafki przestały pasować do nowej stylistyki? A może masz ochotę na zmiany? Wcale nie musisz pozbywać się mebli. W tym krótkim instruktarzu pokażemy Ci jak łatwo odnowić drewnianą komodę.

Zanim rozpoczniesz pracę, powinieneś zaopatrzać się w niezbędne narzędzia i materiały. Będą Ci potrzebne:

– klocek szlifierski
– narzędzie Dremel 8200 z trzpieniem SpeedClic (SC402),
– grubo-, średnio- i drobnoziarnistą tarczą ścierną SpeedClic (511S i 512S)
– farba do drewna
– pędzel
– okleina

Przeczytaj również: Kuchenni pomocnicy

Krok 1.
W pierwszej kolejności wyciągnij szuflady, poodkręcaj drzwiczki, itp. Następnie oszlifuj całą szafkę za pomocą klocka szlifierskiego.

Krok 2.
Posługując się narzędziem Dremel 8200 z trzpieniem SpeedClic (SC402) oraz grubo-, średnio- i drobnoziarnistymi tarczami ściernymi SpeedClic (511S i 512S) oszlifuj drewniane zakamarki szafki, tak aby całkowicie pozbyć się starej warstwy farby i lakieru. Precyzja jest bardzo ważna. Gdy teraz zadbasz o szczegóły – mebel będzie Ci służył na długie lata. Dlatego ścieranie i szlifowanie w trudno dostępnych miejscach pod kątem 90 i 45 stopni, będzie dużo skuteczniejsza ale i łatwiejsze z przystawką Dremel do nadawania kształtów. 

Krok 3.
Na oczyszczoną powierzchnię drewna kładziemy kilka warstw farby. Aby szafka uzyskała lepszy połysk możemy przed tym nałożyć na nią kilka warstw pszczelego wosku. Designerski efekt nadaje zastosowanie kilku kolorów farb.
Gotową szafkę odstaw na kilka godzin aż do wyschnięcia lakieru. Aby szafka uzyskała nowe oblicze, możesz ją również obłożyć wybraną samoprzylepną okleiną. Na tak przygotowanej drewnianej powierzchni – materiał będzie się trzymał trwale, bez efektu pojawienia się pęcherzyków powietrza.

Więcej szczegółów na stronie: http://www.pomyslodajnia.pl/

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)