Jak profesjonalnie zaprojektować basen i jego ogrodzenie?

basen

fot. basen

Marzenia o przydomowym basenie nie muszą się ograniczać do tych rozporowych czy dmuchanych. Coraz bardziej dostępne stają się bowiem baseny z prawdziwego zdarzenia. Obalając mity podpowiadamy, co jest najważniejsze przy jego projektowaniu.

Dlaczego basen wkopany w ziemię?
< jest droższy niż basen naziemny, ale pełni funkcję ozdobną
< podkreśla prestiż posiadłości
< może być idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań – co do kształtu, głębokości, akcesoriów.

Duży może więcej

basen

fot. basen

Fałsz: Basen musi być wielki, żeby robić wrażenie.
Równie wielkie wrażenie na gościach wywrze basen o mniejszych wymiarach, ale atrakcyjnym dizajnie.

Prawda: Swobodnie można pływać nie tylko w dużych basenach, ale także w mniejszych, w których np. zamontowane są urządzenia umożliwiające płynięcie w miejscu (pod prąd).

Prostokąt lub owal
Fałsz: Basen może mieć tylko kształt owalny lub prostokątny.
Najczęściej wybierane są baseny właśnie w tych kształtach, ale to nie znaczy, że tylko takie są dostępne. Istnieje możliwość dopasowania kształtu basenu do naszych upodobań, bryły budynku i charakteru całej posesji, aby stał się dopełnieniem architektury otoczenia. Należy jednak pamiętać, że im bardziej wyrafinowany kształt, tym wyższa cena.

Standardowe 1,5 m
Fałsz: Basen powinien mieć głębokość 1,5 m.
Najczęściej wybierana jest głębokość 1,5 m, gdyż taka wystarczy do zabaw w wodzie i pływania. Można wybrać głębszą nieckę, ale należy pamiętać, że im większy i głębszy basen, tym wyższe koszty eksploatacji.

Prawda: Schody zwiększają komfort użytkowania.
Nawet jeśli wszyscy domownicy potrafią pływać, można rozważyć wybudowanie w basenie schodów lub półki rekreacyjnej – zwłaszcza, jeśli wśród domowników są dzieci (choćby w planach).

Bezpieczeństwo
Prawda: Niezabezpieczony basen stanowi realne zagrożenie dla małych dzieci i czworonożnych pupilów.

Dlatego warto zabezpieczyć jego teren sprawdzonym, systemem ogrodzeniowym, jakim jest Bekazur 2D firmy Betafence – światowego lidera w branży.
Bekazur 2D to system dedykowany przydomowym basenom, zaprojektowany tak, by zagwarantować bezpieczeństwo domownikom, a jednocześnie współgrać z każdą architekturą otoczenia.

Bekazur 2D to połączenie bezpieczeństwa, wyjątkowej estetyki i wysokiej jakości umożliwiającej wieloletnie użytkowanie bez konieczności regularnej konserwacji.
< kompletny system panelowy Bekazur 2D z furtką wyposażoną w zamek bezpieczeństwa, którego nie są w stanie otworzyć małe dzieci,
< biały kolor i dekoracyjne wykończenie paneli nadają ogrodzeniu estetyczny, a jednocześnie prestiżowy wygląd,
< gwarancja wieloletniego użytkowania ogrodzenia bez konieczności regularnej konserwacji jest standardem firmy Betafence – dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii cynkowania produktu, a następnie malowaniu metodą proszkową, panele latami wyglądają jak nowe.

Akcesoria
Fałsz: Urządzenia do filtracji wody są zbędne, gdy stosujemy środki chemiczne przeznaczone do pielęgnacji wody.
Woda nie będzie czysta bez odpowiednio dobranego układu filtrującego.

Prawda: Wyposażenia dodatkowe – urządzenia do podgrzewania wody, prysznice strumieniowe, sztuczna fala, trampoliny itp. – możemy zamontować w przyszłości, wyposażając basen w fazie budowy w zestaw przedmontażowy (wybrane elementy będzie można zamontować później bez konieczności rozkuwania istniejącej niecki basenu).

Prawda: W naszym klimacie wręcz niezbędnymi akcesoriami są różnego rodzaju zadaszenia i przykrycia, które chronią przed utratą ciepła, czy zanieczyszczeniami wody.

Więcej informacji o systemie Bekazur 2D i innych rozwiązaniach firmy Betafence znajdą Państwo na stronie www.betafence.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)