Jak samodzielnie stworzyć wnętrze w stylu glamour?

sypialnia

fot. sypialnia

Coraz więcej osób decyduje się na odważne aranżacje wnętrz swoich domów i mieszkań. Nowy wystój z pewnością przyniesie satysfakcję, jeśli zostanie zaaranżowany samodzielnie.

Wnętrze zaaranżowane w stylu glamour wyróżnia się blaskiem, odważnymi kolorami oraz nietuzinkowymi dodatkami. Pracując nad wystrojem i doborem dekoracji należy jednak uważać, by zachować balans w ekstrawaganckim wyglądzie pomieszczenia. W przeciwnym razie całość może wyglądać groteskowo.

Ściana niczym lśniący diament
Producent farb – marka JEGER proponuje nałożenie na powierzchnię ścian efektu dekoracyjnego Cristal Połyskujące diamenty. Intensywnie lśniące mikro drobinki nadadzą ścianom trójwymiarowy efekt pełen blasku. „Cristal nakładamy na uprzednio zagruntowane podłoże, które następnie malujemy farbą lateksową w odcieniu zbliżonym do warstwy dekoracyjnej, co pozwoli na znaczny wzrost wydajności. W celu uzyskania jednolitej powierzchni efektu JEGER Cristal należy ponownie zagruntować wcześniej wymalowaną powierzchnię. Pozwoli to na wydłużenie czasu aplikacji i równomierne rozłożenie produktu. Przed bezpośrednim nakładaniem efektu dekoracyjnego upewnijmy się, że podłoże jest gładkie i suche”– radzi Wojciech Rybiński, ekspert marki JEGER. „Efekt dekoracyjny Cristal nakładamy za pomocą szerokiego, miękkiego pędzla. Następnie wałkiem równomiernie rozprowadzamy efekt dekoracyjny po powierzchni ściany. Robimy to płynnymi ruchami w górę i w dół, uzyskując mieniącą się powłokę. Głównymi zaletami efektu dekoracyjnego są łatwość aplikacji, doskonałe krycie oraz szybki czas schnięcia, dzięki czemu totalną metamorfozę pomieszczenia możemy przeprowadzić samodzielnie w zaledwie kilka godzin”– dodaje ekspert. Efekt dekoracyjny Cristal dostępny jest w gamie 25 kolorów, dzięki czemu każdy z miłośników lśniącego stylu glamour znajdzie kolor, który będzie mu odpowiadać.

Glamour tkwi w szczegółach
Do połyskujących ścian warto dobrać pasujące wyposażenie i dodatki. Jeśli do sypialni wybraliśmy efekt w odcieniu srebra, idealnym uzupełnieniem będą dodatki o intensywnym ciemnym kolorze, jak np. narzuta na łóżko w kolorze ciemnego wina lub aksamitnej czerni. Jeżeli pomieszczenie jest dobrze doświetlone naturalnym światłem, możemy zdecydować się na ciemne ciężkie zasłony. Będą one ładnie kontrastować z jasnymi ścianami i wprowadzą do sypialni nastrojowy półmrok.

Jeśli pomieszczenie zostało pomalowane na żywszy kolor, jak np. głęboki fiolet mieniący się na ścianach salonu, warto uzupełnić wystrój dodatkami w neutralnych, jasnych barwach. Na tle intensywnego, połyskującego fioletu na ścianie doskonale zaprezentuje się biała sofa i nowoczesna komoda w odcieniu jasnej szarości. Więcej koloru do wnętrza można wprowadzić przy pomocy dodatków.

Charakter i wystrój wnętrz zależą od indywidualnego gustu. Jednak otocznie wykreowane samodzielnie, gdzie aranżacja jest odpowiednio wyważone i przemyślana, to prawdziwy powód do dumy. Dzięki łatwej aplikacji i nietuzinkowej estetyce efektu dekoracyjnego JEGER Cristal, możemy samodzielnie wyczarować olśniewające wnętrze nie tylko w stylu glamour. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)